Lost Ark Gunslinger Rehberi – Peacemaker ve Time to Hunt Build

Gunslinger sınıfı Lost Ark’ta bulunan en popüler sınıflardan biridir. Aynı zamanda Gunslinger, nişancı sınıflar arasında tek kadın sınıf olarak ön plana çıkıyor. Tıpkı Deadeye sınıfında olduğu gibi, Gunslinger sınıfının da kullanmış olduğu 3 adet silah bulunmaktadır. Bunlar: Dual Pistol, Shotgun ve Rifle’dır.

Dual Pistol, hızlı bir şekilde AOE hasarı verebilmenizi sağlarken, pompalı tüfekler yakındaki düşmanlara büyük hasar verebilir ve tüfek ise, düşmanlara uzaktan vurabilmenize olanak sağlar. Uzaktan vurabilen hızlı ve çevik karakterleri oynamayı seviyorsanız, Gunslinger sınıfını oynamak iyi bir tercih olacaktır.

Kısaca Gunslinger sınıfından bahsettiğimize göre, bu içeriğimizde sizlere Gunslinger ile ilgili bir ipuçları ve bu sınıfı nasıl oynamanız gerektiğine değineceğiz.

Lost Ark’ta Neden Gunslinger Sınıfını Oynamalısınız?

Deadeye’a benzemesine rağmen, Gunslinger aynı sınıftaki engraving’leri paylaşmıyor ve oyun stili de farklı. Lost Ark’taki ana içeriklerden biri raid’lerdir ve Gunslingers’ın beceri setleri bu raid’lerde ön plana çıkar. Konumlandırma, hayatta kalma ve hasar vermede üstündür, bu nedenle DPS yapması oldukça kolaydır. Eğer bu sınıfı iyi bir şekilde oynayabilirseniz, diğer sınıfların oldukça önüne geçebilmeniz mümkün.

Bu sınıfın bir diğer avantajı ise diğer sınıflara göre daha fazla yetenek slotuna sahip olmasıdır. Çift tabanca yuvasında herhangi bir beceri puanı harcamadan kullanılabilen hareketlilik becerileri vardır, bu da başka bir avantajdır. Rifle’ın uzun menzili, Gunslinger’ın diğer hasar verenlerin geri çekilmek zorunda kaldığı durumlarda hasar vermesine olanak sağlar.

İlginizi Çekebilir  Valorant En İyi Görüntü ve Grafik Ayarları

Diğer yandan, Gunslinger Lost Ark’taki en cılız sınıflardan biridir. Bir boss’un becerisi tarafından ciddi derecede hasar almanıza neden olabilir, hatta bazen sizi anında öldürebilir. Bizce bu sınıfın en zor yanı, toplamda kullanılabilen üç silahı da efektif bir şekilde kullanabilmektir.

Gunslinger İçin En İyi Build’lar

Peacemaker Gunslinger

Peacemaker engraving’i, stance’lerin her birinde istatistikleri artırır. Handgun stance’inde saldırı hızı, Shotgun stance’inde kritik oranı ve hasar artışları ve Rifle stance’inde %50 veya daha düşük olan hedeflere ekstra hasar verirsiniz.

Handgun becerileri hızlı ve kısa bekleme sürelerine sahip olduğundan, hasarları oldukça düşüktür, bu nedenle Gunslinger’lar, hasar kaynağı olarak Shotgun ve Rifle becerilerine daha fazla güvenmek zorundadır. Bu konuda, Peacemaker Gunslinger’lar, Time to Hunt kullanan’lara göre daha fazla hasar verirler. Gunslinger’ınızı Peacemaker ile kurarken, diğer becerilerinize yardımcı olması için Handgun becerilerinizi korumanız gerekir.

Bu yapı için istenen istatistikler Crit, Specialization ve Swiftness’dır. Bu üç istatistikte 60/20/20 oranını hedeflemeniz gerekir.

Bu build için sitenilen engraving’ler aşağıdaki gibidir:

 • Grudge
 • Peacemaker (1 or 2)
 • Keen Blunt Weapon
 • Cursed Doll
 • Spirit Absorption
 • Hit Master
 • Adrenaline

50. seviyeye geldiğizde, Peacemaker için gerekli build aşağıdaki gibi olmalıdır:

Lost Ark Gunslinger Peacemaker Build
Lost Ark Gunslinger Peacemaker Build

Yukarıdaki becerilerin yanı sıra kullanmanız gereken beceriler şunlardır:

Handgun Yetenekleri

 • Bullet Rain
 • AT02 Grenade

Rifle Yetenekleri

 • Catastrophe

Shotgun Yetenekleri

 • Last Request

Time to Hunt Gunslinger

Time to Hunt Build’ını seçerseniz seçerseniz, Handgun ve Rifle kritik oranlarınız artar, ancak Shotgun stance’ini kullanamazsınız.

Gunslinger’ın Time to Hunt build’ı için yalnızca kullanılabilir iki adet stance olduğundan, silahları yönetmek daha kolaydır. Çok fazla beceri almanıza gerek olmadığı için yapı da çok daha kolaylaşıyor. Spiral’in yanı sıra tüm Rifle becerilerini, Bullet Rain ve Equilibrium gibi Handgun ağacındaki en iyi hasar becerilerini kullanmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir  Minecraft'ta Netherite ile Yapılabilecek 10 Şey

Time to Hunt engraving’i için istenen istatistikler Crit, Specilization ve Swiftness’dır. 900’e kadar Crit, 800’e kadar Specilization almak idealdir. Sonrasında daha özgürce kullanım yapabilirsiniz.

Bu build için sitenilen engraving’ler aşağıdaki gibidir:

 • Peacemaker (1)
 • Time to Hunt (1)
 • Grudge
 • Keen Blunt Weapon
 • Hit Master
 • Cursed Doll
 • Adrenaline

50. seviyeye geldiğizde, Peacemaker için gerekli build aşağıdaki gibi olmalıdır:

Lost Ark Time to Hunt Build
Lost Ark Time to Hunt Build

Ayrıca, Striker için hazırlamış olduğumuz rehbere de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın