Valorant 4.05 Yama Notları Yayınlandı

Riot Games’in popüler FPS oyunu Valorant için 4.05 yamasının detayları ortaya çıktı. Valorant 4.05 yaması ile birlikte bir önceki yama da güçlendirme alan ajanlardan biri olan Brimstone, yeni güncelleme ile birlikte bir zayıflatmaya maruz bırakılıyor.

Aşağıda Valorant 4.05 yaması ile birlikte gelecek olan güçlendirmelere ve zayıflatmalara birlikte bakalım.

Valorant 4.05 Yama Notları

Valorant’ın en sevilen ajanlarından biri olan Brimstone hatırlayacağınız üzere bir önceki yama da oldukça kuvvetli bir hale getirilmişti. Takımlar, kompozisyon oluştururken Brimstone’un smoke yeteneğinden fazlasıyla yararlanmaya başlamışlardı. Ancak bu yeni gelen güncelleme ile birlikte Brimstone biraz zayıflatma görecek.

Brimstone

  • Kuvvet İşareti: Charge sayısı 2’den 1’e düşürüldü. Ayrıca bu yeteneği almak 100 gold yerine 200 gold oldu.

Bu güncelleme ile birlikte Brimstone’un C yeteneği olan Kuvvet İşareti göreceğiniz üzere bir zayıflatmaya maruz bırakılıyor. Bunun amacı ise, bu yeteneğin oyuncular tarafından doğru zamanda kullanılmasının isteniyor olması.

İlginizi çekebilir: Valorant Güncel Bıçak Fiyatları

Valorant 4.05 güncellemesi ile birlikte değişiklik alacak olan tek ajan Brimstone olurken, güncellemenin diğer kısımlarında ise, Oyun Sistemi güncellemesi, çeşitli birçok hata düzeltmesi ve Dereceli sıralama için değişiklikler var.

Valorant 4.05 Güncelleme Notları
Valorant 4.05 Güncelleme Notları

Oyun Sistemi Güncellemeleri

  • Otomatik oluşturulan kodlar aracılığıyla farklı nişangah (crosshair) ayarlarını içe ve dışa aktarma özelliği eklendi.
  • Kişisel nişangah ayarlarınızı dışa aktarmak ve paylaşmak için, Ayarlar > Nişangah işareti sekmesine gidin > Nişangah İşareti Profili’nin yanında bulunan yukarıyı gösteren bir ok gibi görünen simgeye tıklayın. Otomatik olarak oluşturulan kodunuz panonuza kopyalanacaktır.
  • Nişangah işareti ayarlarını içe aktarmak için, Ayarlar > Hedef sekmesine gidin > Nişangah İşareti Profili’nin yanında aşağıyı gösteren bir ok gibi görünen simgeye tıklayın. Kodu sağlanan alana girin veya yapıştırın ve “İçe Aktar” düğmesini tıklayın.
  • Ayarlar Menüsünün üst kısmındaki Nişangah işareti önizlemesi, içe aktarılan ayarları yansıtmalıdır. Benzersiz bir profil adı verdiğinizden emin olun!
İlginizi Çekebilir  Steam Half-Life Oyunu Kısa Süreliğine Ücretsiz

“En Güçlü Silaha Öncelik Ver” Ayarı Güncellendi

Bu ayarın arkasındaki amaç, oyuncuların bir yetenek kullandıktan veya Spike ve ulti küreleri vb. ile etkileşime girdikten sonra yakın dövüş kuşanarak hızlı bir şekilde ilerlemelerini ve savaşa hazır olmalarını sağlamaktır.

Ayrıca bu özelliğin adı, “Otomatik Donanım Önceliklendirme: En Yeni | En Güçlü” olarak değiştirildi.

İlginizi çekebilir: Basit adımlarla Valorant nick değiştirme.

Rekabetçi Modu Güncellemesi

Deterministik Harita Sistemi adı verilen özellik Valorant 4.05 güncellemesi ile birlikte hayata geçiyor. Peki Deterministik Harita Sistemi nedir? Kısaca CS:GO’da bulunan harita seçme özelliğine benziyor. Bildiğiniz üzere şu anda Valorant’ta normal mod’da veya Rekabetçi mod’unda oyun oynarken harita seçme özelliği yoktu. Bu yeni güncelleme ile birlikte artık girmek istediğiniz haritayı seçebileceksiniz.

Bu özellik bir süredir LATAM bölgesinin sunucularında deneniyordur ve artık tüm bölgeler için aktif hale getiriliyor.

Giderilen Hatalar

  • PBE oyuncuları için “Maçtan Ayrıl” düğmesinin yanlış çalışmasına neden olan bir hata düzeltildi.
  • Sova’nın Keşif Oku’nun, Brimstone’un “Uydu Saldırısı” tarafından Keşif Oku alanın epey dışında olsa bile yok edilmesi sorunu düzeltildi.
  • Skorborddaki mikrofon simgesinin fare ile üzerine gelindiğinde etkileşime geçememesi hatası düzeltildi.

Yorum yapın