CD Projekt RED Yeni Witcher Oyununun Geliştirildiğini Duyurdu!

CD Projekt Red, şu anda yeni bir Witcher oyununun geliştirilmekte olduğunu ve yeni oyunun Unreal Engine 5 oyun motoru kullanacağını doğruladı.

Yaklaşan bu oyun hakkında pek bir şey açıklanmasa da duyuru, bu yeni oyunun “franchise için yeni bir destan ve Epic Games ile yeni bir teknoloji ortaklığı başlatacağını” doğruladı.

Herhangi bir geliştirme süresi veya çıkış tarihi de verilmedi, ancak CD Projekt Red, bir madalyon ve “yeni bir destan başlıyor” ifadesini içeren bir teaser görüntüsü (aşağıda görebileceğiniz) paylaştı.

Yeni Witcher Oyunu Duyuruldu
Yeni Witcher Oyununun Görseli

Ayrıca Geralt of Rivia’nın bu yeni oyunda rol alıp almayacağına dair bir bilgi yok, ancak madalyon Geralt’ın witcher adaylarına geçtikten sonra verilenlerden sadece biri olan kurt madalyonuna benzer bir madayolna sahip gibi görünüyor.

Unreal Engine 5’e geçiş, CD Projekt Red’in oyunlarını The Witcher 2: Assassins of Kings’ten bu yana kendi tescilli REDending teknolojisini kullanması nedeniyle de dikkate değer.

CD Projekt RED’in CTO’sundan Yeni Witcher Oyunu İçin Açıklamalar Geldi

CD Projekt Red CTO’su Paweł Zawodny, “Dahili RED 2.0 dönüşümlerinin temel yönlerinden biri, teknolojiye çok daha güçlü bir şekilde odaklanmak ve Epic Games ile işbirliğimiz bu ilkeye dayanmaktadır. Başından beri tipik bir lisanslama düzenlemesi düşünmedik; hem biz hem de Epic bunu uzun vadeli, tatmin edici bir teknoloji ortaklığı olarak görüyoruz.” açıklamasında bulundu.

“CD PROJEKT RED için bir sonraki oyunumuzun teknik yönüne mümkün olan en erken aşamadan karar verilmesi hayati önem taşıyor, çünkü geçmişte, REDengine’i sonraki her oyun sürümünde geliştirmek ve uyarlamak için çok fazla kaynak ve enerji harcadık. Bu işbirliği çok heyecan verici, çünkü geliştirme öngörülebilirliğini ve verimliliğini artırırken aynı zamanda bize son teknoloji oyun geliştirme araçlarına erişim sağlayacak. Unreal Engine 5 kullanarak oluşturacağımız harika oyunları sabırsızlıkla bekliyorum!”

İlginizi Çekebilir  GTA 6 Fragmanı Oyun Ne zaman çıkacak

Epic Games’in Kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney, “Epic Games, ekiplerin eşi benzeri görülmemiş bir ölçekte ve doğruluk düzeyinde dinamik açık dünyalar yaratmasını sağlamak için Unreal Engine 5’i inşa ediyor. CD PROJEKT RED ile ortak olma fırsatından büyük onur duyuyoruz. etkileşimli hikaye anlatımı ve oynanışın sınırlarını birlikte zorlamak ve bu çaba, geliştirici topluluğuna önümüzdeki yıllarda fayda sağlayacaktır.” dedi.

Bu yeni Witcher oyunu Unreal Engine 5‘i kullanacak olsa da, CD Projekt Red, REDengine’ın “hala yaklaşmakta olan Cyberpunk 2077 genişlemesinin geliştirilmesi için kullanıldığını” söyledi.

The Witcher 3, 2015 yılında piyasaya sürüldü ve toplam “250 Yılın Oyunu ödülü” kazandı. 2020’de CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’yi piyasaya sürdü ve en azından söylemek gerekirse, özellikle son nesil konsollarda zorlu bir başlangıç ​​yaptı.

Yorum yapın