Valorant’ın Yeni Ajanı Neon Nasıl Oynanır?

Popüler FPS oyunu Valorant’ın en son yeni çıkan düellocu ajanı olan Neon nasıl oynanır? Etkileyici derecede hızlı olan yeni ajan Neon‘un kökenü ise Filipin. Geliştirici Riot Games, yaptıkları bir basın toplantısında yeni ajanı oldukça hızlı ve eğlenceli olarak tanımlamışlardı.

İlginizi çekebilir: Valorant Güncel Bıçak Fiyatları

Neon‘un tüm yeteneklerinin tamamı elektriğe dayalıdır. Jett’in setine karşı zorlayıcı bir alternatif sunuyor, sürat koşusunu ve kaymasını kullanarak haritanın etrafında hızla dönmesine izin veren çok yönlü bir dizi yetenek, benzersiz bir zıplayan şarj bombası kullanarak düşmanları köşelerde sarsma yeteneği barındırıyor. Harita içerisinde kayarak ve hızlı bir şekilde koşarak rakiplerinizi alt edebilir, kafalarını karıştırabilirsiniz.

Neon’un Yetenekleri

E – Yüksek Devir (Hızlı Koşma)

Neon’un sprint yeteneği, E’ye basılarak etkinleştirilir ve istendiğinde açılıp kapatılabilir. Koşarken tükenecek ve koşmadığınız zaman yeniden şarj olacak bir pil tarafından yönetilir. Bu onun standart taktik yeteneğidir, yani her turda bu yeteneğe sahip olursunuz.
 
Yüksek Devir, haritada hızlı bir şekilde koşmasına izin verir, ancak aynı zamanda, düşmanlarınızın geldiğinizi anlaması için farklı bir dizi adım sesi çıkarır. Ayrıca sprint sırasında kayabilir, bu da hücumdan sonra silahını otomatik olarak çeker ve sprint’i devre dışı bırakır. Bunları idareli kullanın, çünkü varsayılan olarak yalnızca bir kayma olduğundan, tıpkı kaymada olduğu gibi iki kill aldığınızda bu yetenek yeniden aktif olur.
 

Q – Elektro OK

Elektro OK, bir kez yüzeyden sekebilen bir enerji oku atmanıza olanak sağlar. Yeteneği kullandığınızda, zıpladığı yerde olduğu kadar sıçradığı yerde de yukarı doğru bir koni şeklinde zemine bir elektrik yükü atar, bu nedenle şarj başına iki sarsıcı patlama olur. Bu yetenek iki kere kullanabildiğinden ve iki kere sektiğinden, teori de toplamda 4 farklı yeri sarsabilirsiniz.

C – Hız Şeridi

Hız şeridi, ileriye doğru elektrikten yapılmış iki paralel enerji duvarı oluşturur. Düşmanların görüşleri engellenir ve elektrik bariyerini geçerlerse hasar alırlar. Takım arkadaşlarınız da bariyeri geçerken hasar alacak, ancak NEON’un kendisi hasar yememektedir. Bu yetenek yalnızca altı saniye sürer ve attığınız yöne doğru hem sağ tarafı hem de sol tarafı kapattığından spike alanına hızlı bir şekilde girmek için kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki, mermiler bu duvarlardan geçmektedir.

X – Enerji Patlaması

Neon’un ulti yeteneği olan Enerji Patlaması, e yeteneği kullanırken silah yerine düşmanlarınıza elektrik çarpması atabildiğiniz bir yetenektir. Yakın mesafeden 6 atışta düşmanı öldürürken uzak mesafelerden atış yaptığınızda 15 atışta düşmanız öldürebilirsiniz.

Ultiyi kullanırken toplamda 40 merminiz vardır. Ancak ateşlenmediğinde bu mermiler kendilerini yeniliyor.

Valorant NEON
Valorant NEON

Neon’u Oynamanın Püf Noktaları

Neon‘un ultisi oldukça iyi olsa da, kafadan vuruş hasarı vermediği için biraz daha etkisiz kalıyor. Ulti sırasında sprint yeteneğini kullanırsanız düşmanları beklenmedik bir açıdan vurmak için kayma yeteneğini kullanabilirsiniz, böylece düşman atışlarından kaçmak için bundan yararlanabilirsiniz.

Sprint Halindeyken Silahınızın Elinizde Olduğundan Emin Olun

Koşarken, köşeleri dolaşmak, kaçmak veya bir dumanın arkasına sığınmak için kayma yeteneğini kullanabilirsiniz. Kayma işlemini yaptığınızda otomatik olarak sprintinizi sonlandıracak ve silahınızı çekeceksiniz. Bununla birlikte, oyun otomatik olarak birincil silahınızı varsayılan olarak almayacak, sprint’inize başladığınızda sahip olduğunuz silahı elinize almış olacaksınız. Bu nedenle, kayma yeteneğinizi kullanmayı planlıyorsanız, koşmaya başlamadan önce kullanmak istediğiniz silahı elinize almayı unutmayın. Aksi takdirde istemediğiniz sonuçlar oluşabilir.

Neon’un Sprint Hızı Breeze Haritası İçin Mükemmel

Bazı durumlarda nispeten uzun rotasyonlar içeren Breeze ve Fracture gibi haritalar Neon için oldukça güzel haritalar. Yüksek Devir yeteneği, haritada hızla yerini değiştirmenize olanak tanır, böylece her zaman olması gereken yerde olabilir. Ascent gibi daha küçük haritalarda da kullanışlı olsa da, rotasyonların sorun olduğu daha büyük haritalarda özel bir değeri vardır.

Düşman Bölgesine Girmeden Önce Q Yeteneğini Kullanın

Biraz çalışmayla, Q yeteneğini kullanarak sahada birden fazla savunma bölgesini sarsmanıza izin verecek bazı noktalar var. Şok bombası için doğru dizilimi öğrenirseniz, site bölgesini almak veya bombayı çözmekte veya kurmakta olan düşman rakipleriniz kolay şekilde alt edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Minecraft'ta Netherite ile Yapılabilecek 10 Şey

Yorum yapın