Unreal Engine 5 ile Geliştirilmiş En İyi 10 Oyun

Bir araç motoru arabanın nasıl çalıştığı ve performansı için önemliyse, oyun motorları da oyun geliştirmede benzer şekilde en önemli etkenlerden biridir. Epic Games tarafından geliştirilen Unreal Engine, bu noktada yıllardır oyun teknolojisi ve modern renderlamanın ön saflarında yer aldı ve bu oyun motorunun en yeni serisi Unreal Engine 5 yine aynı şekilde oyun dünyasına liderlik edecek gibi görünüyor.

Lumen aydınlatma sisteminden Nanite işlemeye ve fotogrametrinin daha kolay uygulanmasına kadar Unreal Engine 5‘in etkileyici birçok özelliğe var. Bununla birlikte, biz oyuncular için en önemli şey, geliştiricilerin oyunlarda daha önce hiç görülmemiş deneyimler yaratmak için bu özellik setlerini nasıl kullandıklarıdır. Bu amaçla, bu makalede grafik açısından dibinizi düşürecek, Unreal Engine 5 ile geliştirilmiş 10 harika oyun bulunuyor.

Aşağıda Unreal Engine 5 ile geliştirilmiş, grafik ve mekanikleri ile sizi mest edecek oyunları görebirsiniz.

Senua’ Saga: Hellblade 2
Senua’ Saga: Hellblade 2

Senua’ Saga: Hellblade 2

Ninja Theory en iyi tek oyunculu deneyimlerinden birini, bir psikoz hastası olan Senua’nın hikayesini ustaca anlatan 2017 yapımı Hellblade: Senua’s Saga’yı piyasaya sürdüğünde birçok oyuncu bu oyuna hayran kaldı. Devam oyunu olan Senua’s Saga: Hellblade 2, kahramanı, yolunda uzanan yaşamdan daha büyük tehditlerle yüzleşmeye çok daha hazır görünse de, benzer bir vaat gösteriyor.

Ninja Theory, Senua’ Saga: Hellblade 2 için yayınladığı en yeni fragmanda, etkileyici kumaş fiziği, noktasal yüz yakalama, hacimsel aydınlatma, fotogrametri ve çok daha fazlası ile Epic Games’in en yeni oyun motoru olan Unreal Engine 5 teknolojisinin bazı harika kullanımını vurgulamaktadır. Tabii ki, karanlık ve kasvetli sanat tarzı, bu etkileyici görsel sunumun itici faktörü, ancak çalışacak güçlü bir motora sahip olmak, işleri bir dereceye kadar kolaylaştırıyor. Senua’s Saga: Hellblade 2 şu anda Xbox Series X/S konsolları ve PC için geliştirilmekte ve bu noktada onaylanmamış bir çıkış tarihi var.

İlginizi Çekebilir  League of Legends 13.2 Yama Notları Belli Oldu!
ILL Game
ILL Game

ILL

ILL, şu anda Rusya merkezli küçük bir bağımsız stüdyo olan Clout Games tarafından geliştirilmekte olan bir birinci şahıs hayatta kalma korku oyunudur. Son Resident Evil oyunlarının beğenilerinden büyük ölçüde ilham almıştır ve bazı harika sanat yönetmenliklerine sahiptir. Geliştiriciler, mevcut piyasadaki oyunlar kadar karmaşık olmayacağını söylese de, hikaye cephesindeki ayrıntılar şimdilik yetersiz kalıyor.

Oyunun ortam aydınlatması gerçekten harika görünüyor ve oyunun dokuları da oldukça etkileyici. Tamamen Patreon tarafından finanse ediliyor ve geliştiriciler şu anda proje üzerinde yarı zamanlı çalışıyorlar, bu da bu görsel doğruluğu daha da etkileyici kılıyor. Aynı zamanda, küçük ekiplerin en büyük gişe rekorları kıran oyunlara rakip olacak deneyimler oluşturmasına olanak tanıyacak olan Unreal Engine 5‘in esnekliğinin ve gücünün bir kanıtıdır. ILL şu anda PC için geliştirme aşamasındadır ve şu anda herhangi bir çıkış tarihi yoktur.

Black Myth: Wukong
Black Myth: Wukong

Black Myth: Wukong

Game Science’ın yakında çıkacak olan Black Myth: Wukong, Çin romanı Journey to the West’e bir aşk mektubu. Oyuncular, çevredeki en büyük ve en kötü canavarlarla savaşmak için vahşi doğaya çıkarken The Destined One rolünü üstlenirler.

Black Myth: Wukong, hızlı tempolu ancak metodik ve From Software’in Souls oyunlarından büyük ölçüde ilham alıyor gibi görünüyor. Tabii ki, muhteşem sanat yönetmenliği sayesinde muhteşem görünüyor. Unreal Engine 5 sayesinde Aydınlatma da gerçekten etkileyici görünüyor ve oyunun ortamları büyük bir ölçek duygusu yayıyor. Black Myth: Wukong şu anda PC ve onaylanmamış konsollar için 2023 yılını hedefliyor.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart Of Chernobyl
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart Of Chernobyl

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart Of Chernobyl

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, GSC Game World tarafından geliştiriliyor ve STALKER oyunlarını sevenlerin mutlaka oynaması gereken bir oyun.

Unreal Engine 5 kullanılarak sıfırdan inşa edilen ve mevcut nesil konsolları hedefleyen S.T.A.L.K.E.R. 2, NPC’ler için Metahuman araç kutusu, ışın izlemeli yansımalar ve buna benzer birçok diğer yorucu son işleme tekniği gibi Epic’in motora özel teknolojisini kullanarak Xbox Series X’in gücü için harika bir görsel vitrin olmayı hedefliyor. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, 8 Aralık 2022’de Xbox Series X/S ve PC için çıkacak.

İlginizi Çekebilir  Hogwarts Legacy Siyah Ekran Sorununun Çözümü
Echoes of the End
Echoes of the End

Echoes of the End

Geliştirici Mrykur Games’in iddialı ilk oyunu olan Echoes of the End, oyuncuların Ryn rolünü üstlendiğini ve oyunun fantezi ortamını keşfetmek ve içinde yatan birçok sırrı bulmak için bir savaşçı olarak hayatından vazgeçtiğini görüyor.

Oyun, keşif, hikayeyi ilerletmek için diyaloglar seçme, çevresel bulmacaları çözme ve savaşa katılma etrafında döner. Listedeki en iyi görünen oyun değil ve kenarlarda kaba, elbette, ancak küçük ekibin gelecekte oyunu cilalamayı başaracağını umuyoruz. Echoes of the End, hem PC hem de konsollar için geliştiriliyor ancak henüz bir çıkış tarihi yok.

Ashes of Creation
Ashes of Creation

Ashes of Creation

Intrepid Studios’un MMORPG Ashes of Creation, orijinal olarak Unreal Engine 4 kullanılarak geliştirilmekte olan ve ardından motorunu geliştirmenin ortasında Unreal Engine 5’e güncelleyen başka bir oyundur.

Yeni motorun hacimsel sisi, kar gibi alfa parçacıklarını ve yansımaları nasıl etkilediğini görebiliyoruz, ancak oyuna genel olarak bozulmamış bir görünüm kazandırıyor, bu da kesinlikle orijinaline göre daha iyi bir gelişme.

Ashes of Creation’ın oynanışı standart MMORPG malzemesidir, çünkü oyuncular benzersiz karakterler oluşturacak ve görevler üstlenecek, kaynakları toplayacak, karakter ilerlemesinde yer alacak ve benzerleri. Oyun şu anda alfa testinde ve tam sürümle ilgili ayrıntılar henüz mevcut değil. PC için çıkacak.

Quantum Error
Quantum Error

Quantum Error

Quantum Error, gizemli bir varlığın bir araştırma tesisine saldırmasından sonra bir tür kurtarma görevine gönderilen bir askeri ajanı kontrol eden oyuncuları görüyor. Birinci şahıs veya üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan Quantum Error’ın oynanışı, bu tesisin karanlık köşelerinde pusuya yatmış birçok türde dehşetle savaşırken, hepsi de mükemmel bir silah cephaneliğini kullanarak dönüyor.

Gökyüzü kutusunu saran yoğun hacimsel bir sis sayesinde, yüz dokuları özellikle ürpertici bir atmosferin yanı sıra harika görünüyor. Hem PC hem de konsollar için onaylanmamış çıkış tarihine yaklaştıkça oyunun daha fazlasını hareket halinde göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Overwatch 2 PvP Kapalı Betası 26 Nisan'da Başlıyor!
Dreamhouse: The Game
Dreamhouse: The Game

Dreamhouse: The Game

Desand Game Studios tarafından geliştirilen Dreamhouse: The Game, mükemmel evi inşa etme konusunda eğlenceli küçük bir oyundur. Oyuncular, yarattıklarını uygun gördükleri şekilde yapmak, çevredeki ortamları bir hevesle değiştirmek ve hatta bu yerleri sanal olarak ziyaret etmek için VR kullanmak için tonlarca farklı araca erişebilir.

Oyun fotogerçekçi görünüyor, bu da oyunun dünyasındaki nesneleri işlemek için UE 5’in fotogrametri arşivlerinin kullanılmasının doğrudan bir sonucu olabilir. Yansımalar da bozulmamış, oyunun ortamlarına gerçekten asil bir görünüm kazandırıyor. İlerleyen zamanlarda PC için çıkacak.

Fortnite
Fortnite

Fortnite

Epic Games’in Fortnite, son hafızanın en başarılı oyunlarından biri oldu ve bir pop-kültür sansasyonuna dönüştü. Aslen Unreal Engine 4 üzerinde geliştirilen Fortnite, Bölüm 3 güncellemesi ile şimdi Unreal Engine 5’e geçti.

Deneyimdeki iyileştirmeler arasında daha iyi yıkılabilirlik mekaniği ve kütükleri ve enkazı kapsayan kasırgaları yok etme yeteneği ile çok daha ayrıntılı fizik yer alıyor. Grafiksel sıçramaların en büyüğü olmadığı kabul edilirse, Unreal Engine 5’in özellik seti, geliştiricinin gelecekteki güncellemelerde daha da fazla grafiksel zil ve ıslık eklemesine izin vermelidir.

The Matrix Awakens
The Matrix Awakens

The Matrix Awakens

Unreal Engine 5’in arkasındaki ekip tarafından The Coalition gibi diğer stüdyolarla birlikte geliştirilen The Matrix Awakens, oyunculara geleceğe bir göz atmak için oluşturulmuş bir teknik demodan ziyade gerçek bir oyundan daha az.

Bununla birlikte, oyuncuların kargaşaya neden olabileceği bir açık dünyaya sahip olduğunu söyledi – bu yüzden kesinlikle bakmaya değer. Matrix Awakens, NPC’ler oluşturmak için Metahuman araç kutusundan Nanite sayesinde LoD takasını pürüzsüzleştirmeye ve çok daha fazlasına kadar çok sayıda ışın izlemeli yansımalara kadar motorun en yeni özelliklerini harika bir etki için kullanıyor.

Keanu Reeves ve Carrie Anne-Moss’un çok kısa bir süre için de olsa Neo ve Trinity rollerini yeniden canlandıran yıldızlarla dolu kadrosundan bahsetmiyorum bile. PS5 ve Xbox Series X/S için mevcut ve hiçbir şey istemeyen bir fiyata – kesinlikle denemeye değer.

İlginizi çekebilir: Valorant’ın en yeni ajanı Neon nasıl oynanır?

Yorum yapın