Tekken: Bloodline 2022’de Netflix’e Geliyor

Hem konsollarda hem de PC’de dövüş oyunu denilince akla ilk gelen oyunlardan biri olan Tekken için bir anime serisinin Netflix’de yayınlanacağı duyuruldu.

Netflix, 2022’de vizyona girecek olan sevilen dövüş serisinden uyarlanan animasyon dizisi Tekken: Bloodline‘ı duyurdu.

Netflix, hem bir teaser fragmanı hem de Jin Kazama‘ya odaklanan bir poster yayınlayarak haberi Twitter’da paylaştı. Resmi YouTube kanalı da şovun özetini ortaya koydu.

Tekken’in Anime Dizisi Netflix’de Yayınlanacak

Tekken’in hikayesini bilenler için bu oldukça sevindirici bir haber. Zaten son dönemlerde popüler video oyunlarının anime tarzlarının Netflix’de yayınlanmasına alıştık. Ancak açık konuşmak gerekirse Tekken’in dizisinin geleceğini beklemiyordum.

Daha önce Tekken için iki adet sinema filmi çekilmiş ancak film severler tarafından çokta beğenilmemişti. İlk Tekken filmi 2009 yılında, ikinci filmi ise 2014 yılında Tekken 2: Kazuya’nın İntikamı adıyla yayınlandı.

Tekken: Bloodline
Tekken: Bloodline

Tekken: Bloodline’ın Hikayesi

Güç her şeydir.” Anime’nin resmi özettinde Jin Kazama, ailesinin kendini savunma sanatları olan Kazama Tarzı Geleneksel Dövüş Sanatlarını annesinden erken yaşta öğrendi.

Jin Kazama, korkunç bir kötülük aniden ortaya çıktığında, onun için değerli olan her şeyi yok ederek, hayatını sonsuza dek değiştirdiğinde güçsüzdü. Bunu durduramadığı için kendine kızan Jin, intikam sözü verdi ve onu almak için mutlak bir güç aradı. Bunu yapmak içinse küresel bir sahnede nihai güç elde edeceği The King of Iron Fist turnuvasına katılır.

İlginizi Çekebilir  Hitman Blood Money – Reprisal Switch Telefonlara Geliyor! 2023

Fragman ayrıca Heihachi Mishima, Kazuya Mishima, Leroy Smith, King, Jun Kazama, Paul Phoenix ve Ogre gibi görünenler de dahil olmak üzere gösterinin bir parçası olacak Tekken karakterlerinden bazılarını anlatıyor.

1998’de bir anime Tekken filmi, 2009’da bir canlı aksiyon filmi ve 2011’de bir animasyon filmi olan Tekken: Blood Vengeance yayınlandığı için Tekken’in diğer insanların karşısına bu şekilde çıkması ilk kez olmayacak.

Tekken oyunlarına gelince, son oyun 2015’te Tekken 7 adıyla piyasaya sürüldü. İlk kez oyun salonlarında başladı ve 2017’de konsollara ve PC’ye geldi. Tekken 7’nin ardından ise Tekken 8 ya da adı ne olursa olsun herhangi bir resmi duyuru bir sonraki oyun için yapılmadı.

Yorum yapın