Artık Google Üzerinden Doktor Randevusu Alınabiliyor

Dünyanın en çok kullanılan popüler arama motoru olan Google, özelliklerine bir yenisini daha ekleyerek artık kullanıcıların Google üzerinden doktor randevusu alabilmelerini sağlıyor.

Amerika Birleşik Devlet’lerinde kurulan Google, günümüzün en çok kullanılan arama motorudur. Her yaştan kişi, bir konu hakkında merak ettiğini bulabilmek için Google’ı kullanıyor. Popüler arama motoru Google, ortaya çıkardığı yeni özelliği ile birlikte artık kullanıcıların Google üzerinden doktor randevusu alabilmesine olanak sağlıyor.

Google’da doktor olarak görev yapan Karen DeSalvo bir blog yazısında bu konuya şu şekilde değindi “COVID-19 salgını, herkes gibi Google’ında her yerde daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olabileceği ve etmesi gerektiği konusundaki kararlılığımızı güçlendirdi. Aynı zamanda şirket genelindeki sağlık çabalarımızı da hızlandırdı. İnsanlar sağlıklarıyla ilgili soruları olduğunda, cevapları bulmak için genellikle interneti kullanmaya başlarlar. İnsanların Google’da ne aradığı önemli değil, tam olarak ihtiyaç duyulduğunda yüksek kaliteli bilgiler vermek bizim görevimizdir.” dedi.

Google Doktor Randevusu
Google Doktor Randevusu

Google Üzerinden Doktor Randevusu Nasıl Alınır?

Gelen yeni özellik ile birlikte artık herhangi bir doktordan randevu almak için sağlık merkezine gitmemize gerek yok. Bunun yerine arama motoru Google’a girerek hastane ve doktorun ismini girdikten sonra çıkan sonuçların hemen altında bulunan boş randevu saatleri görünüyor olacak. Elbette bunu görebilmeniz için, bu hizmeti sunan web sitelerinin yapılandırılmış veri kullanabilmesi gerekiyor.

Google üzerinden alınabilen doktor randevularının da herhangi bir sınırlaması olmayacak. Randevu almak istediğinizde, aramanızı yapıp daha sonrasında ise kendinize en uygun zamanı geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Windows 10 ve 11'de .NET Framework Sürümü Nasıl Kontrol Edilir?

Türkiye’de Henüz Mevcut Değil

Bu uygulama şimdilik sadece İngilizce dilinde geçerlidir. Eklenecek olan dil desteği ile birlikte doktor randevusu bir sonra Türkiye içinde geçerli olacaktır. Bunun için gereken şey ise, daha fazla durum ve doktorla iş birliğinin sağlanması gerekiyor. Bu süre zarfında ise, bu yeni özelliğin yazılımsal hatatalarının giderilmesi ve geliştirilmesi bekleniyor.

Ayrıca Google’ın masaj, saç kesimi ve doktor veya dişçi muayenesi gibi yerel hizmetler için nasıl randevu alınacağına dair hazırlamış olduğu bir de sayfası kılavuz sayfası bulunuyor. Bu sayfaya erişim sağlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın