Netflix, Boss Fight Entertainment’ı Satın Aldı

Netflix, üçüncü oyun geliştirme stüdyosu Boss Fight Entertainment‘ı satın aldı.

Bu son satın alma işlemi, Netflix’in geçtiğimiz Eylül ayında Oxenfree geliştiricisi Night School Studio’yu ve ardından Mart 2022’nin başlarında Stranger Things: Puzzle Tales yaratıcısı Next Games’i satın almasının ardından gerçekleşti.

Boss Fight Entertainment’ın kurucuları Netflix’in resmi web sitesinde yayınlanan bir açıklamada, “Boss Fight’ın misyonu, oyuncularımıza oynamak istedikleri her yerde basit, güzel ve eğlenceli oyun deneyimleri sunmaktır.” dedi.

Netflix’in üyelerin aboneliklerinin bir parçası olarak reklamsız oyunlar sunma taahhüdü, bizim gibi oyun geliştiricilerinin para kazanma konusunda endişelenmeden keyifli bir oyun oynamaya odaklanmasını sağlıyor. Yaptığımız şeyi yapmaya devam ederken Netflix’e bu erken aşamada katılmaktan daha heyecanlı olamazdık. Netflix’teki oyunların geleceğini birlikte şekillendirmeye yardımcı olurken yapmayı seviyoruz.

Netflix, Boss Fight Entertainment'ı Satın Aldı
Netflix, Boss Fight Entertainment’ı Satın Aldı

Netflix Oyun Platformu Oldukça İddialı Olacak

Netflix’in oyun stüdyoları başkan yardımcısı Amir Rahimi, “Netflix üyeliğinizin bir parçası olarak harika oyun deneyimleri oluşturmanın henüz ilk günlerindeyiz. Dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerle ortaklıklar, en iyi yetenekleri işe alma ve bunun gibi satın almalar yoluyla, reklamsız ve uygulama içi olmayan, çok çeşitli keyifli ve derinden ilgi çekici orijinal oyunlar sunabilen birinci sınıf bir oyun stüdyosu kurmayı umuyoruz.” dedi.

Temmuz 2021’de Netflix, platformun içerisine oyunlarında dahil edilmesi ile birlikte daha da genişleyeceğini ancak şu anda bu çalışmanın ilk aşamalarında olduklarını söylemişti. Netflix ayrıca, başlangıçta mobil oyunlara odaklanacağını doğruladı. Çalışmalarının ilk meyveleri, Polonya’ya özel erken bir testin parçası olarak eğlence kitaplığına – Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3 – küçük bir avuç mobil oyun eklediğinde Ağustos ayında ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir  Android Telefonlarda Reklamsız YouTube Videosu Nasıl İzlenir?

Netflix ayrıca, yeni bir Tekken anime dizisi de dahil olmak üzere, akış hizmeti için birçok sevilen franchise’ı TV şovlarına uyarlamaya devam ediyor.

Yorum yapın