En İyi Discord Müzik Botları – 2023

Son birkaç yılda Discord, sektördeki en iyi oyun sohbet hizmeti olarak kendini kanıtladı. Kullanımı kolay kullanıcı arayüzü ve özellik seti sayesinde, başka hiçbir oyun sohbet servisi onun özellikleriyle boy ölçüşemez. Discord’un en büyük özelliklerinden biri, yalnızca işleri otomatikleştirmeye yardımcı olmayan, aynı zamanda doğal olarak mümkün olmayan eylemleri gerçekleştiren Discord botlarını entegre etme yeteneğidir.

En sevdiğimiz Discord botları, tüm topluluk birbiriyle sohbet ederken kullanıcıların arka planda müzik dinlemesine izin veren müzik botlardır. İster Discord için müzik botları kullanmakta yeni olun, ister Groovy botunun kapatılmasının ardından yeni müzik botları arıyorsanız, bu makalede, tüm müzik botlarına daha yakından bakacağız. Discord ve 2023’de kullanabileceğiniz en iyi 8 Discord müzik botunu sizler için listeledik.

En İyi Discord Müzik Botları

Listeye geçmeden önce, Discord sunucularınıza nasıl bot ekleyeceğinizi bildiğinizden emin olmak istiyorum. Süreç aslında oldukça basit. Bu yüzden aşağıdaki kısa özet kılavuzumuzu takip edin ve öğrenin.

Discord Botu Sunucuya Nasıl Eklenir?

Sunucunuza Discord botu eklemek için yapmanız gereken tek şey bot’un sitesinde verilen linklere tıklayıp ardından “Davet Et” butonuna tıklamak. Son olarak, botu eklemek istediğiniz sunucuyu seçin ve ardından “Yetkilendir” düğmesine tıklayın.

Kısaca Discord botunu nasıl ekleyeceğinizi söylediğimize göre en iyi Discord müzik botu listemize geçelim.

FredBoat
Discord Müzik Botu FredBoat

1- Fredboat

En sevdiğim discord müzik botlarından biri, bir dizi farklı web sitesini destekleyen güçlü bir müzik çalma botu olan FredBoat, YouTube, Soundcloud, Bandcamp, doğrudan bağlantılar, Twitch ve daha fazlasından müzik çalabilir. Ayrıca Fredboat’ın bir çalma listesi belirlememe ve sonuncusu bittiğinde bir şarkı ayarlamak zorunda kalmadan şarkıların çalmasına izin vermeme izin veren çalma listelerini desteklemesini seviyorum. Ayrıca, Fredboat minimum kalite kaybıyla müzik çalabilir, bu da yüksek kaliteli müziği kolaylıkla dinleyebileceğiniz anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir  Apple Watch Güncellemesi

Fredboat’ın bir başka harika özelliği de arama işlevi. YouTube veya Soundcloud’dan bağlantılar eklemek yerine, çalmak istediğiniz şarkıların adlarını arayabilirsiniz. Fredboat size beş farklı seçenek sunacak ve ardından çalmak istediğiniz müziği seçebilirsiniz. Son olarak, Fredboat açık kaynaklı ve güvenlidir, bu da sessizliği güvenilir kılar.

FredBoat Komutları

Burada FredBoat ile ilgili, konfigürasyon, izinler ve komutlarla ilgili gerekli olan her şeyi bulabilirsiniz. FredBoat’ı Discord sunucunuza bağladıysanız komutlara geçelim.

KomutAçıklamaÖrnek Kullanım
;;play urlVerilen URL’den müzik çalar.;;p https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ
;;play wordsYouTube veya SoundCloud’da bir şarkı arayın.;;p Never Gonna Give You Up
;;queueÇalma listesindeki mevcut parçaların sırasını görüntüler.;;q
;;nowplayingO anda çalmakta olan parçayı gösterir.;;np
;;skipO anda çalmakta olan parçayı kuyruktan kaldırır.;;s
;;voteskipGeçerli parçayı atlamak için oy verin. Oyların en az %50’si sağlanması gerekiyor.;;v
;;stopOynatıcıyı durdurun ve çalma listesini temizleyin. Moderatör yetkisi olan kişiler kullanabilir.;;st
;;pauseÇalan şarkıyı durdurur.;;pause
;;resumeDurduğunuz şarkıyı devam ettirir.;;resume
;;joinFredBoat’ın mevcut ses kanalınıza katılmasını sağlar.;;j
;;leaveFredBoat’ın mevcut ses kanalından ayrılmasını sağlar.;;lv
;;repeatŞarkıyı yeniden çalmak için kullanılır.;;rep all
;;shuffleKarıştırma modunu açar.;;sh
;;reshuffleSırayı yeniden düzenler.;;resh
;;fwd timeParçayı verilen süre kadar ilerletir.;;fwd 2:30
;;rew timeParçayı verilen süre kadar geri sarar.;;rew 30
;;seek timeParçanın konumunu verilen zamana ayarlar.;;seek 2:45:00
;;restartÇalmakta olan parçayı yeniden başlatır.;;restart
;;historyEn son çalınan parçaların geçmişini gösterir.;;h
;;exportMevcut kuyruğu hastebin’e aktarır.;;ex
;;volumeSesi ayarlar.;;vol 150
;;help commandBir komutun gelişmiş kullanımını gösterir.;;help skip
Chillbot
Chillbot

2- Chillbot

Lo-Fi müzik hayranları için ChillBot muhtemelen en iyi seçenektir. Bu bot, temel olarak, 24×7 Lo-Fi chill şarkıları yayınlayan canlı bir radyo istasyonudur. Basit ve sezgisel komutlar sayesinde botu kontrol etmek kolaydır ve isteğe bağlı olarak müziği çalabilir/duraklatabilirsiniz. Açıkçası, bu bir radyo istasyonu olduğundan, bu botla kendi çalma listelerinizi çalamazsınız.

Octave Discord Müzik Botu
Octave Discord Müzik Botu

3- Octave

Discord için inceleyebileceğiniz bir diğer müzik botu da Octave, özellikle de yüksek kaliteli müziği kolayca dinlemek istiyorsanız. Bu, sunucunuza müzik ve eğlence eklemenize izin verecek basit, ancak zengin özelliklere sahip bir Discord şarkı botudur. Octave, oynatma/duraklatma kontrolü, arama ve çalma listesi gibi istediğiniz tüm olağan özellikler için destek sunar. Ayrıca, Spotify çalma listelerinizi sunucunuzda kolayca kullanabilmeniz ve Spotify şarkılarını bir Discord sunucusunda yayınlayabilmeniz için yerleşik Spotify desteğine de sahip olursunuz.

ErisBot
ErisBot

4- ErisBot

ErisBot, kullanımı kolay ve yüksek düzeyde yapılandırılabilir komutlar getiren güçlü bir Discord müzik botudur. ErisBot’un en büyük özelliklerinden biri, diğer çoğu Discord müzik botunun desteklemediği bir özellik olan komutlar için kendi özel önekinizi oluşturmanıza ve kullanmanıza izin vermesidir. ErisBot’u kullanırken fark ettiğim bir şey, bazen YouTube bağlantılarını ayrıştırmada başarısız olması ve yalnızca ses yerine videoyu oynatmaya başlamasıdır, bu nedenle ErisBot kullanıyorsanız bu, uğraşmanız gereken bir şeydir. Bunun dışında müzik çalmak için ErisBot’u kullanırken herhangi bir problem yaşamadım ve yetenekli bir müzik botu arayan herkese bu botu tavsiye ederim.

Tony Bamanaboni XD
Tony Bamanaboni XD

5- Tony Bamanaboni XD

Bu botun adını telaffuz etmek zor olabilir, ancak botun kendisinin kullanımı oldukça kolaydır. Bot, bir Discord müzik botundan bekleyeceğiniz her şeyi yapar; bu, müziği çalabileceği/duraklatabileceği, müzik arayabileceği, müziği sıraya sokabileceği, otomatik çalma listeleri oluşturabileceği ve daha fazlasını yapabileceği anlamına gelir. Ayrıca YouTube, Soundcloud, Bandcamp ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm olağan müzik kaynaklarını da destekler.

İlginizi Çekebilir  Discord Benzeri Kullanabileceğiniz 10 Uygulama

Tüm bunlar iyi, ancak Tony Bamanaboni XD’yi bu listedeki diğer Discord müzik botlarından ayıran özellik, müzik çıkışını değiştirmek için ses filtreleri kullanabilmesidir. Diğerleri arasında bas güçlendirme, perde ve hız gibi filtreler kullanabilirsiniz. Bu, ihtiyacınız olan bir özellikse, denemek için aşağıdaki bağlantıya tıklamalısınız.

24/7 Discord Müzik Botu
24/7 Discord Müzik Botu

6- 24/7 Discord Müzik Botu

En sevdiğim müzik botlarından bir diğeri de Deluxe by 24/7. Bot, yalnızca farklı kaynaklardan müzik çalmayı desteklemekle kalmaz, aynı zamanda dünyadaki herhangi bir radyo istasyonunun akışını da destekler. Ayrıca botun YouTube’da yayınlanan herhangi bir canlı etkinliği bile oynatabilmesini seviyorum. Bu botun diğer özellikleri hemen hemen beklediğiniz gibi. Şarkıları çalabilir/duraklatabilir, çalma listeleri oluşturabilir, sıraya şarkı ekleyebilir ve diğer her şeyi yapabilirsiniz. Özelliklerinin çoğunun yalnızca Patreon’a katkıda bulunanlar tarafından kullanılabileceğini unutmayın, bu nedenle bu botu davet ederken bunu aklınızda bulundurun.

Zandercraft
Zandercraft

7- Zandercraft

Zandercraft bot üretkenliği, GIF’leri ve eğlenceli özellikleriyle bilinirken, ben onu aylardır sadece müzik çalmak için kullanıyorum. Zandercraft’ı müzik çalmak için kullanıyorum çünkü XHD (ekstra HD), Hi-Fi müzik çalma özelliğine sahip, bu da onu yüksek kaliteli müzik dinlemek için mükemmel hale getiriyor. Bir müzik bağımlısıysanız, sunucunuz için mükemmel bir araçtır. Zandercraft, şarkı çalma, şarkı arama, sıraya şarkı ekleme, en sevdiğiniz şarkılardan çalma listeleri oluşturma ve daha fazlasını içeren tüm olağan özellikleri destekler. Hi-Fi müzik yayını yapmayı seviyorsanız ve bununla başa çıkabilecek Discord müzik botları arıyorsanız, kesinlikle Zandercraft’a göz atmalısınız.

BMO Discord Müzik Botu
BMO Discord Müzik Botu

8- BMO Discord Müzik Botu

BMO, oyunları, yardımcı programları, görüntü manipülasyonlarını ve daha fazlasını desteklediği için yalnızca bir Discord müzik botundan çok daha fazlasıdır. Ancak biz botların sadece müzikal işlevleriyle ilgilendiğimiz için sadece buna odaklanacağız. Müzik özelliklerine gelince, BMO oldukça basit. Şarkı arayabilir, çalabilir ve bir kuyruğa ekleyebilirsiniz. Botun oldukça hızlı çalıştığını ve şarkıları çok iyi kalitede çaldığını gördüm. Bununla birlikte, komutları biraz daha zor ve bu bot hakkında bilgi edinmek için biraz zaman harcamanız gerekecek.

İlginizi Çekebilir  watchOS Güncellemesinin Isınma Sorunları

9- Hydra Bot

Hydra bot, son dönemlerde Discord’da en sık kullanılan müzik bot’udur. Müzik dinleyebileceğiniz birçok platformun desteğini sunan Hydra bot ayrıca 20 farklı dil seçeneği de sunmaktadır. Aşağıda Hydra bot’un sunduğu özellikleri görebilirsiniz.

 • Reaksiyon Rolü Sınırı Yok
 • Küresel Ses Kontrolü
 • 7/24 Oynatma
 • Otomatik oynatma
 • Ses Efektleri
 • Sınırsız Kayıtlı Oynatma Listesi

Hydra Bot Komutları

 • .help – Yardım menüsünü gösterir.
 • .lyrics – Çalmakta olan şarkının sözlerini gösterir.
 • .lyrics <song title> – Çalan şarkının sözlerini gösterir.
 • .ping – botun gecikme süresini gösterir
 • .ping ws – Botun websocket gecikmesini gösterir.
 • .ping rest – Botun kalan gecikmesini gösterir.
 • .play <song name/url> [flags] – Bir şarkı çalar.
 • .play file – Mesaja eklenen dosyayı oynatır.
 • .playlist – Kaydedilmiş varsayılan çalma listenizi oynatın.
 • .playlist list – Kaydedilmiş çalma listelerinizi listelersiniz.

Hydra bot’un tüm komut listesine ulaşmak için tıklayınız.

Discord İçin En İyi Müzik Botu Hangisi?

Discord için en iyi müzik botu hangisi sorunun net bir yanıtı olmasa da kullanıcılar son dönemlerde Hydra bot‘u sık sık kullanmaya başladılar. YouTube, Soundcloud, Spotify, Deezer veya Bandcamp gibi çeşitli müzik platformlarının desteğinin sunan Hydra bot diğer bot’ların önüne geçmiş durumda.

En iyi Discord müzik bot’larının listesinin sonuna, konu ile ilgili olarak sıkça sorulan listesi hazırladık. Ve evet, Rhythm ve Groovy bot’larına neler olduğunu burada görebileceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Rhythm Neden Kapandı?

Rhythm bot, YouTube’dan DMCA bildirimleri aldığı için faaliyetlerini durdurdu. Neyse ki, yukarıdaki listeye dahil ettiğimiz birçok Rhythm bot alternatifi var, onun yerine bunlardan birini deneyebilirsiniz. Şahsen Fredboat’ı denemenizi tavsiye ederim.

Groovy Bot Neden Kapandı?

Rythm Bot’a benzer şekilde Groovy Bot da YouTube’dan bildirimler aldı ve operasyonları durdurmak zorunda kaldı. Bu, botun artık Discord üzerinde çalışmayacağı ve yukarıdaki listemizden bir Groovy Bot alternatifi kullanmanız gerekeceği anlamına gelir.

Discord’a Müzik Botu Nasıl Eklenir?

Discord’a bot eklemek oldukça kolaydır. Bu makalenin başlarında Discord’a nasıl müzik botu ekleyebileceğinizi açıkladık, bu yüzden yukarı kaydırmanız yeterli ve ilgili bölümü bulacaksınız. Temel olarak, botu Discord sunucunuza davet etmek için botun bağlantısına gitmeniz ve ‘Davet Et‘ düğmesini tıklamanız yeterli olacaktır.

“En İyi Discord Müzik Botları – 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın