League of Legends Yeni Karakteri Milio: Çıkış Tarihi, Yetenekleri ve Daha Fazlası

League of Legends’ın en yeni karakteri Milio için merak edilen sorulara yanıt verdiğimiz içeriğimize hoş geldiniz.

Geliştirici Riot Games’in hit MOBA oyunu League of Legends için yakında 163. şampiyonu olan Milio, The Gentle Flame çıkış yapacak. Ixtal’dan genç Fire Axiom ustası, alevlerini zarar vermek için değil iyileştirmek için nasıl kullanacağını öğrendi ve bir büyücü olarak Vadi’ye giriş yapacak.

Milio, özellikle rekabetçi maçlarda fazlasıyla kullanılacağa benziyor. Çünkü kendisi Yuumi gibi iyileştirme özelliği olan bir karakter. Sadece iyileştirme özelliği ile değil, aynı zamanda takım arkadaşlarının menzillerini ve hareket hızlarını artırmanın yanı sıra ultisini kullanarak onları kitle kontrolünden’de kurtarabilecek bir yetenek setine sahip.

milio lol
milio lol

Milio Çıkış Tarihi

Riot Games’e göre Milio, 22 Mart 2023‘te LoL 13.06 yaması ile birlikte yayınlanmış olacak. Yani yarından itibaren Milio’u canlı sunucularda oynayabileceksiniz.

Milio’nun Yetenekleri

Daha önce bahsedildiği gibi Milio’nun yetenek setinde, destek oyuncularının kesinlikle heyecan duyacağı birçok özellik var. İşte Milio’nun yeteneklerinin tam listesi.

  • Pasif – Ateş Parçası: Milio’nun yetenekleri temas ettiği takım arkadaşlarını efsunlayarak onların bir sonraki hasar veren yeteneklerinin veya saldırılarının ilave anlık hasar vermesini ve hedefi yakmasını sağlar.

  • Q – Süper Güçlü Ateş Şutu: Milio bir topu tekmeleyerek rakibini geri savurur. Top isabet ettiği hedefin arkasına sekerek etki alanındaki rakiplere hasar verir ve onları yavaşlatır.

  • W – Sıcacık Kamp Ateşi: Milio takım arkadaşlarını iyileştiren ve onların saldırı menzilini arttıran bir güçlendirme alanı oluşturur. Alan, kullanım noktasına en yakın takım arkadaşını takip eder.

İlginizi Çekebilir  Counter-Strike 2 Ne Zaman Çıkacak?

Milio Ability E

  • E – Kor Kucak: Milio bir takım arkadaşına kalkan vererek ona geçici olarak hareket hızı kazandırır.

  • R – Hayat Alevi: Milio yaraları saran bir alev dalgası göndererek menzildeki takım arkadaşlarını iyileştirir ve onların üstlerindeki kitle kontrolü etkilerini kaldırır.

Milio’nun Hikayesi

Lore sevenler için Milio’nun hikayesini de yazmak istedik.

Milio, ailesinin nesiller önce sürgüne gönderildiği Ixtal sınırındaki ücra bir köyde doğdu. Büyükannesi Lupé ve büyük halası Luné, başlangıçta bölgenin yönetici kastı olan Yun Tal’a katılmayı umuyordu. Ancak Luné, kasta karşı ihanet planlarken yakalandıktan sonra aile dışlandı.

Milio reşit olduğunda, Lupé ona çeşitli temel aksiyomları nasıl kullanacağını öğretmeye başladı. Tam bir Avatar, ancak Riot diziyi onun gelişimi üzerinde büyük bir etkiye sahip olarak gösteriyor. Disiplin eksikliğinden rahatsız olan Milio’nun büyükannesi eğitimi durdurur, ancak Milio yalnızca yangın aksiyomunda ustalaşmaya devam etmekle kalmaz – Lupé’nin ona açıklamadığı tek unsur – aynı zamanda onu başkalarını iyileştirmek için kullanmanın bir yolunu geliştirmeye devam eder.

Milio Nasıl Oynanır?

Yeni bir karakter çıktığında birçok kişinin merak ettiği şey nasıl oynandığıdır. Elbette PBE sunucularında yeni gelen karakteri deneyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak nihayetinde nasıl oynanacağını öğrenmeniz gerekir.

Aşağıda, hem oyunun başındaki koridor aşamasında hem de takım savaşları dahil olmak üzere oynanış ipuçlarını görebilirsiniz.

Koridor Aşaması ve Takım Savaşları

Koridor aşamasında, otomatik saldırılarınız ve Q’nuzla düşmanı dürtmeye odaklanın. Bunun nedeni ise, Q yeteneğinizin çatışmalardan kaçmak için bir CC aracı olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Bu nedenle önceliğiniz rakibiniz dürtmek için otomatik saldırılarınız olmalıdır.

Karşı rakipten bir hasar geliyorsa bu noktada, E yeteneğinizi bir kalkan olarak kullanmaktan kaçının ve bunun yerine sadece hasarı alın. Kalkanınızı büyük hasar veren yetenekler için kullanın, böylece mananız bitmesin.

İlginizi Çekebilir  League of Legends 2022 (Sezon 12) Yama Takvimi

Koridor aşamasının dışında, hem siz hemde ADC’niz orta koridordayken veya bir başka koridorda bulunurken ADC’nizi canlı tutmak ve ADC’nizin saldırı menzilini genişletmek için W yeteneğinizi kullanın, böylece kuleye daha uzaktan otomatik saldırı yapabilirsiniz. ADC’nizin yakınında, ancak biraz arkasında kalarak, hem ADC’nizi hem de diğer takım arkadaşlarınızı kurtarabilirsiniz.

Takım savaşlarında, müttefikleriniz için korumak ve ADC’nizi güçlendirmeniz gerekecek. W’nuzun onlara sunduğu ek özellikleri iyi bir şekilde kullanabilecekleri için bunu yapmak en iyisidir.

Acemiler İçin İpuçları

Sihirdar Vadisi’ndeki en yeni şampiyonla başlamanıza yardımcı olacak bazı çok temel başlangıç ​​ipuçlarını ele alalım.

  • Q’nuzu kullanmak yerine otomatik atak yapmaya odaklanın, çünkü Q’nuz erken dönemde ana savunma aracınızdır ve tüm saldırılara karşı koymanıza yardımcı olur.
  • ADC’nizi erken korumak için E’nizi kullanmaktan kaçının, mana maliyeti yüksektir, bu nedenle onu yalnızca yetenekleri engellemek için kullanın.
  • Savaşlara girmek istediğinizde, tüm müttefiklerinizin arkasında durun, böylece takım savaşlarında düşmanlarınızın kitle kontrolü uygulamak için ana odak noktası siz olmazsınız.

Yorum yapın