Discord’da Yaş Nasıl Değiştirilir?

Discord, oyuncular için mükemmel bir platformdur, ancak bazen çeşitli nedenlerle Discord’da yaşınızı değiştirmeniz gerekebilir veya bunu değiştirmek istersiniz. Belki de istediğiniz oyunları oynayacak yaşta değilsiniz veya yaşınızı sunucudaki herkesle paylaşmak konusunda rahat hissetmiyorsunuz. Nedeni ne olursa olsun, bu kılavuz size birkaç basit adımda Discord‘da yaşınızı nasıl değiştireceğinizi gösterecek.

Neden Discord’da Yaşınızı Değiştirmek İsteyebilirsiniz?

Discord’da yaşınızı değiştirmek isteyebileceğiniz birkaç neden var. Belki de istediğiniz oyunları oynayacak yaşta değilsiniz veya yaşınızı sunucudaki herkesle paylaşmak konusunda rahat hissetmiyorsunuz. Nedeni ne olursa olsun, bu kılavuz size birkaç basit adımda Discord’da yaşınızı nasıl değiştireceğinizi gösterecek.

İlginizi çekebilir: 5 Dakikada’da Discord Aktif Geliştirici Rozeti Nasıl Alınır?

discord yaş
discord yaş

Yaşınızı Değiştirmek Diğer İnsanları Nasıl Etkiler?

Discord’da yaşınızı değiştirdiğinizde, bu sizi irtibatta olan herkesi etkiler. Örneğin, ülkenizde yasal içki içme yaşının altındaysanız ancak parti düzenleyen bir sunucuya katılmak istiyorsanız, partiye katılmak için Discord’da yaşınızı değiştirebilirsiniz. Ancak, yasalarca kısıtlanan faaliyetlere katılmak için asla yaşınız hakkında yalan söylememelisiniz.

Çevrimiçi ve Çevrimdışı Kimlik Arasındaki Fark Nedir?

Çevrimiçi kimlik, Discord veya Facebook gibi dijital platformları kullanırken oluşturduğunuz bir kişidir. Genellikle “gerçek hayatta” kullandığınız kişi olan çevrimdışı kimliğinizden farklıdır. Örneğin, çevrimiçi kimliğiniz video oyunları hakkında konuşmayı seven bir oyuncu olabilir. Buna karşılık, çevrimdışı kimliğiniz daha içine kapanık ve çevrimiçi ortamda kendisi hakkında konuşmayı sevmeyen biri olabilir.

İlginizi Çekebilir  TECNO PHANTOM V Flip Kutu Açılışı ve Tanıtım

İlginizi çekebilir: Discord Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Yaşımı Discord İle Paylaşmak Güvenli mi?

Yaşımı Discord İle Paylaşmak Güvenli mi
Yaşımı Discord İle Paylaşmak Güvenli mi

Discord güvenli bir platformdur ve gizlilik ayarları yaşınızı korur. Yaşınızı yalnızca siz görebilirsiniz ve siz paylaşmayı seçmediğiniz sürece diğer kullanıcılara gösterilmeyecektir. Ancak, çevrimiçi kişisel bilgileri paylaşırken güvenliğin her zaman önemli olduğunu lütfen unutmayın, bu nedenle yaşınızı paylaştığınız kişilere güvendiğinizden emin olun.

Discord’da Yaşımı Nasıl Değiştirebilirim?

  1. Öncelikle Discord uygulamasını açın ve giriş yapın.
  2. Pencerenin sol alt köşesindeki ayarlar simgesine tıklayın.
  3. Oradan, soldaki menüden “Gizlilik” seçeneğini seçin.
  4. Yaş“a ilerleyin ve istediğiniz yaşı girin.
  5. Doğru ülke ve saat dilimini seçin.
  6. Son olarak, “Gönder” i tıklayın.

Discord Kullanımı İçin Yaş Sınırı Nedir?

Discord hizmet şartları gereği 13 yaşından küçük çocuklar yasal olarak Discord kullanamazlar. Ancak bununla birlikte, Discord’u kullanan 13 yaşından küçük çocuklar da vardır. Şirket, kullanıcılardan bir hesap oluşturduktan sonra doğum tarihlerini kendileri bildirmelerini isteyen bir sistem geliştirdi. Bir kullanıcının 13 yaşından küçük olduğu bildirilirse Discord, resmi bir kimlikle yaşını doğrulayabilene kadar kullanıcının hesabını askıya alıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Discord’a neden yaşımı girmem gerekiyor?

Yaşınız, kimliğinizi doğrulamak ve uygulamayı kullanmak için minimum yaş gereksinimini karşıladığınızdan emin olmak için kullanılır.

Discord’da yaşım hakkında yalan söylersem ne olur?

Yaşınız hakkında yalan söylemek hizmet şartlarımıza aykırıdır ve uygulamayı kullanmanız yasaklanabilir.

Yaşımla doğum tarihim arasındaki fark nedir?

Doğum tarihiniz doğduğunuz zamanı, yaşınız ise bugün kaç yaşında olduğunuzu gösterir. Örneğin, 18 yaşındaysanız ancak doğum tarihiniz 19 olduğunuzu gösteriyorsa, Discord’daki yaşınız 18 olacaktır.

Discord’da Yaşımı Değiştirirsem Ne Olur?

Discord’da yaşınızı değiştirirseniz bu, hesabınızdaki herkesi etkiler. Bu, bağlı tüm hesaplarınızın (Twitch, Twitter ve Facebook dahil) yeni yaşınızı göstereceği anlamına gelir. Ayrıca, ülkenizde Discord’u kullanmak için yasal yaşın altındaysanız, bazı uygulama özelliklerini kullanamayabilirsiniz.

Yorum yapın