Lost Ark Eşya (Item) Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

Lost Ark, içerik ve özelliklerle o kadar dolu ki, bazı özellikleri gözden kaçırmak veya bunlarla ilgili olarak kafamızın karışması oldukça normaldir. Oyundaki çok sayıda kıyafet ve ekipman arasında seçim yapmak konusunda çoğu oyuncunun bir sıkıntısı yok. Ancak iş, eşya boyama olayına geldiğinde kafanızın biraz karışmış olabileceğini düşünüyorum.

Bu kılavuzda size, Lost Ark’ta eşya nasıl boyanır bunu anlatacağım.

Lost Ark’ta Eşya Nasıl Boyanır?

Lost Ark’taki eşyaları boyamak için belirli ön koşulların karşılanması gerekir. İlk olarak, boyanabilir skin’lere sahip olmanız gerekir.

Ne yazık ki şu an için oyunda başka bir zırh veya ekipmanı değil, yalnızca belirli görünümleri (skin) boyayabilirsiniz. Bunun nedeni, görünümlerin oyun içerisinde çok sınırlı şekilde olmasıdır. Şu an itibariyle, yalnızca cache skin adı verilen görünümler boyanabilmektedir. Sayıları oldukça sınırlıdır ve çoğunu satın almak için 1000+ altın veya daha fazlasını ödemeniz gerekmektedir.

Lost Ark Eşya Boyama
Lost Ark Eşya Boyama

Eğer boyanabilir bir görünümünüz varsa yapacağınız işlemler kolaydır. Oyun içerisinde bulunan Avatar Processing’e gitmeniz gerekir. Bu NPC büyük şehirlerde ve bazı kasabalarda bulunmaktadır.

Bir görünümü boyamak için her renk değişikliği için 10x magick society dye reaktifine sahip olmanız gerekir. Ardından, desenler için istediğiniz desenin 10x pattern reagents‘ına ve son olarak parlaklık efektleri ve değişiklikleri için 10x shine reagents‘ına ihtiyacınız vardır.

Lost Ark’ta Boyama İçin Reagents Nereden Alınır?

Reagent’ları elde etmenin, onları gerçek parayla satın almanın dışında, giriş ödülleri ile elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Fifa 22 İçin Crossplay Testleri Başladı, Yeni Nesil Konsollara ve Stadia'ya Geliyor

Oyunda bulunan login reward sisteminde 4. ve 6. gün giriş ödüllerinde bu reagent’ları elde edebilirsiniz. Bunların dışında ise eğer şanslıysanız Raid ve bazı yan görevler aracılığıyla da bu reagent’ları alabilirsiniz.

Şimdilik, gördüğünüz gibi Lost Ark’taki eşya (zırh) boyama sistemi, olması gerektiği gibi çok ayrıntılı değil. Bu nedenle, sistem şimdilik az gelişmiş durumda ve yalnızca gelecekteki güncellemelerin bunları düzelteceğini umabiliriz.

Lost Ark için hazırlamış olduğumuz diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın