God of War Dizisi Geliyor! Amazon Prime’da Yayınlanacak

Deadline tarafından yayınlanan bir habere göre Amazon, popüler video oyunu God of War’un TV dizisi olarak yayınlanacağını bildirdi. God of War dizisi yayınlandığında ise Prime Video üzerinden kullanıcılara sunulmuş olacak.

PlayStation’a özel olarak piyasaya sürülen ve ardından bu yıl Steam üzerinden PC oyuncularına sunulan God of War oyunu, yıllardır birçok oyun otoritesi tarafından seviliyor ve her zaman olumlu eleştiriler alıyor.

God of War Dizisinin Yapımcılığını Rafe Judkins ve Jason F. Brown Üstlenecek

En son ortaya çıkan habere göre Amazon, oyuncuları ve dizi severleri heyecanlandıran bir harekete imza attı. Haberde, The Expanse ve The Wheel of Time dizilerinin yapımcılarının, şu anda PlayStation Productions ile görüştüğünü ve God of War dizisini yönetecekleri bildiriliyor.

Hem Sony hem de Amazon Studios temsilcileri, Deadline’ın yayınlamış olduğu haber hakkında yorum yapmayı reddetti.

God of War Dizisi Geliyor
God of War

Yayınlanacak olan dizinin neleri kapsadığı veya yunan mitolojisi serisine mi yoksa oyundaki mevcut İskandinav temasına mı dayanacağı konusunda hiçbir bilgi yok.

PlayStation Productions’ın yakın zamanda piyasaya sürülmüş olan Uncharted filmi ve yakında piyasaya sürülecek olan Ghost of Tsushima filmi gibi, God of War dizisini de sosyal medya üzerinden duyurarak daha geniş kitlelere hitap edeceğini ön görebiliriz.

Ayrıca bu haber doğruysa, Amazon için bu ilk video oyununu dizi veya film senaryosuna dökme işi olmayacak. Daha önce duyurulduğu üzere şu anda bir Fallout dizisi üzerinde çalışmalar gerçekleştiriliyor.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark En İyi Sorceress Build'ları

Tüm bunların yanı sıra, video oyunlarının dizi uyarlamaları arasında, gelecek yıl başlayacak olan The Last of Us var. HBO tarafından geliştirilmekte olan dizi Paramount+ abonelerine özel olarak yayınlanacak. Paramount ayrıca, başrolünü Knuckles’ın oynadığı Sonic the Hedgehog filminin yan ürünü olduğunu da duyurmuştu.

Yorum yapın