Lost Ark Icy Legoros Kılavuzu

Lost Ark’ın Tier 1 Guardian Raid’inin üçüncü Boss’u olan Icy Legoros tek başınıza girdiğinizde sizi zorlayabilecek bir Boss’dur. Minimum 380 item level iken girebildiğiniz Icy Legoros, Tier 1 aksesuar, upgrade materyalleri, ability stone, kart ve aynı zamanda engraving book’ları ödül olarak vermektedir.

Icy Legoros’a girmeden önce bilmeniz gerekenleri sizler için bir kılavuz haline getirdik. Bu kılavuz içerisinde, raid içerisinde hangi potion’ları kullanmanız gerektiğinden ve aynı zamanda boss’un mekaniklerinden bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Icy Legoros İçin Gerekli Potion’lar

Lost Ark Icy Legoros

Icy Legoros’u kesmek istiyorsanız yanınızda mutlaka HP Potion, Pheromone Bom ve Flare bulundurun. Ayrıca Icy Legoros, Lightning Element’ine karşı da ekstra %10 daha fazla hasar almaktadır.

Bu Boss, ilk iki Tier 1 boss’una kıyasla daha küçük bir saldırı havuzuna sahiptir ve öfke veya düşük HP ile ilgili saldıra sahip değildir. Bunun yerine, çok az hareketsiz anı olan son derece çevik bir boss ile yüzleşeceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta Legoros’un kombosuna kesinlikle yakalanmamızdır. Zira üst üste hızlı bir şekilde yapacağı kombolar ile sizi ayağa dahi kaldırmaz. Zincirleme reaksiyon şeklinde devam eden saldırılarından mutlak surette kaçınmanız gerekir.

Icy Legoros’un Freezing Breath ve High Impact Jump yeteneklerine dikkat etmeniz gerekir. Bu iki saldırıdan kaçamaz ve hasar alırsanız büyük ihtimalle ölmüş olursunuz.

İlginizi Çekebilir  Basit Adımlarla Valorant İsim Gizleme Nasıl Yapılır? - 2023

Bu saldırılardan kaçınmak için en güvenli yer Legoros’un arkasında olmaktır. Ancak oynadığınız sınıf nedeniyle hareketli ve cast’i uzun süren beceriler kullanmanız gerekiyorsa o zaman daha da dikkatli olmanız gerekir. Icy Legoros’un saldırı animasyonlarına alıştıktan sonra tüm kombolarını tahmin edebilir ve bu saldırılardan kaçabilirsiniz.

Icy Legoros’un Yetenekleri

Icy Legoros’un toplamda size karşı kullanacağı 5 adet yeteneği bulunmaktadır. Aşağıda bu yetenekleri ele alalım.

Doğru Counter Attack Anını Kovalayın ve Charge Yeteneğinden Kaçın

Icy Legoros’a karşı yapabileceğiniz en iyi saldırı Counter Attack’dır. Boss mavi mavi yanıp söndüğünde Counter Attack yeteneğinizi kullanarak boss’u yere serebilir ve ayağa kalkana kadar ardı arkasına hasar verebilirsiniz. Doğru zamanda kullanmak ve counter attack’ın nasıl yapılacağını öğrenmek için daha önce hazırlamış olduğumuz içeriğimiz okuyabilir veya aşağıdaki video’yu izleyebilirsiniz.

Swipe Yeteneğinden Kaçının

Icy Legoros, bir oyuncu karşısına alır ve Swipe Attack yeteneğini uygular. Bu çok fazla vurmayın ama stun yemenize neden olabilecek bir saldırıdır. Bu nedenle bu yetenek kaçmak için uğraşabilirsiniz.

Triple Jump

Legoros’un en tehlikeli yeteneklerinden biri olan Triple Jump’a maruz kalmanız durumunda ardından gelecek olan saldırı ile ölmeniz olasıdır. Legoros, yere vurduktan sonra bir oyuncuyu hedef alarak üç kez sıçramaya başlıyor. Üçüncü sıçrama’da olduğu yerde durur ve güçlü bir rüzgar oluşmaya başlar ve tam da bu noktada bu yetenekden tamamen uzaklaşmış olmanız gerekir.

Icy Leap

Legoros havaya sıçrayarak zeminin bir kısmını buz ile işaretler. Bir saniye sonra o buzlu alanın üzerine inerek herkesi etkileyen bir hasar verecek. Bu noktada, bu yetenekden sıyrılmak için yapmanız gereken bir bu alandan uzaklaşmaktır.

Freezing Breath

Legoros, Freezing Breath yeteneğini kullanırken, geriye doğru sıçrayarak baktığı yöne doğru dondurucu bir buz üfler. Bu yeteneğe maruz kalan oyuncular üç saniyeliğine donar. Bu yetenek kaçmak için Legoros’a doğru koşmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir  Valorant Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır? - 2023

Yorum yapın