Mount & Blade 2: Bannerlord’da Vassal Nasıl Olunur?

Mount & Blade II: Bannerlord dünyasında her Lord’un hedeflerinden biri de Vassal unvanını almaktır. Kendi imparatorluğunuzu sıfırdan kurmak zor ve muhtemelen tehlikeli olsa da, halihazırda var olan bir ulusa katılmak, kendiniz için hızlı bir şekilde isim yapmanıza yardımcı olabilir. Bir fraksiyonun parçası olmak, liderinin isteğine bağlı olduğunuz ve çoğu zaman savaşlara dahil olduğunuz, kendi başınıza katılmak istemeyebileceğiniz anlamına gelir.

İlginizi çekebilir: İkinci Dünya Savaşı Temalı En İyi Oyunlar

Bununla birlikte, kendi hedeflerinize ulaşmak için herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa sizi destekleyecek binlerce askeriniz de olacak. Bir ırk için Vassal olmak, komutanızdaki diğer sancakları çağırmanıza ve onları yalnızca sizin kontrolünüz altında savaşa yönlendirmenize olanak tanır. Ayrıca tımarlar edinebilecek ve onları uygun gördüğünüz şekilde vergilerinden yararlanarak yönetebileceksiniz. Klan derecenize bağlı olarak, bir fraksiyona katılırken size iki seçenek sunulur.

Paralı Asker Olmak

Mount & Blade 2 Bannerlord'da Vassal Nasıl Olunur
Mount & Blade 2 Bannerlord’da Vassal Nasıl Olunur

Vassal olmanın ilk adımı, katılmak istediğiniz ulusu seçmektir. Hangi faction’a katılmak istediğinize karar verdikten sonra bölgelerine gidin ve bir şehir veya kale bulun. Bu şehirler ve kaleler içinde Lordların toplandığı kale vardır. Kaleye girin ve o faction’dan bir Vassal bulun ve onlarla konuşmaya başlayın.

Vassal olmak için çıktınızda bu yolda, klanınız yalnızca 1. derece ise, o faction için paralı asker olabilirsiniz. Paralı asker olmak sizi bu faction ile aynı seviyeye getirecektir. Tamamen olmamakla birlikte yine biraz daha özgür olacaksınız. Yardım etmek için bu faction’ın diğer üyeleriyle bir savaşa katılırsanız, birlikleriniz komutanız altında kalacaktır.

İlginizi Çekebilir  Valorant Renk Ayarları Nasıl Yapılır? - 2023

Bu faction için önceden var olan ordulara katılabilir ve birliğinizin komutasını ordunun komutanına devredebilirsiniz. Faction’ın düşmanlarına karşı savaşlarda savaşmak, paralı askerlere savaştaki başarıları için ödeme yapıldığından, kazanılan her savaş için size ek bir dinar bonusu kazandıracak. Paralı asker olmak, Renown kazanmanın ve klanınızı 2. dereceye yükseltmenin kolay bir yoludur.

Vassal Olmak

Vassal olmak
Vassal olmak

Vassal olmak için klanınızın 2. dereceye yükselmesi gerekir. Bir Vassal ile konuştuğunuzda ve klanınız derece 2 olduğunda, faction’lara doğrudan Vassal olarak girmek için başka bir seçenek sunulur. Buradan, yalnızca faction’ın liderinin sizi Vassal yapabileceğini öğreneceksiniz. Ayrıca, zaten 2. derece bir klansanız ve doğrudan ulusun liderine gitmek istiyorsanız bu adımı geçebilirsiniz. Normalde, faction’ın lideri savaşın ön cephesinde ordulara liderlik eder ve onları bulmak zor olabilir.

Bu noktada, faction’ın bilgi menüsüne bakın ve liderin profilini seçin. Buradan size en son hangi şehir veya kalede görüldüğü bilgisini verecektir. Bu konumu haritanızda işaretleyin ve oraya gidin, nereye gittiklerini görmek için birkaç dakikada bir kontrol edin.

Lideri bulduktan sonra, kendinizi onların hizmetine adarsınız ve sizi kendi faction’ları için bir Vassal yaparlar. Bir Vasal olarak, artık kendi tımarlarınızı alabilecek ve nüfuzunuzu diğer ulusun Lordlarını kendi ordunuza çağırmak için kullanabileceksiniz. Diğer lordların büyük ordularına liderlik etmek, yalnızca 1000’den fazla büyük birlik ordusundan sorumlu olmanın en kolay yoludur.

Fraksiyondan Ayrılmak

Bir paralı asker olarak, hizipten istediğiniz zaman çok az sorunla veya hiç sorun yaşamadan ayrılabilirsiniz. Hizip lideriyle konuşmak, hem paralı asker hem de Vassal sözleşmelerini bozmanıza izin verecektir. Ayrılmak, fraksiyonun Lordları ile olan ilişkinizi olumsuz etkileyecektir, ancak paralı bir askerseniz, bu tek olumsuzluktur.

İlginizi Çekebilir  V Rising Rehber: Roof (Çatı) Nasıl Yapılır?

Bir ulustan ayrılmaya çalışan bir Vassal iseniz, tımarlarınızı koruma ve savaşa gitme veya tımarlarınızı serbest bırakma seçeneği sunulur. Topraklarınızı serbest bırakmak, barışçıl bir şekilde ayrılmanıza izin verir, ancak bu seçenek, kendi imparatorluğunuzu kurmak ve bir savaş başlatmak istiyorsanız da mevcuttur.

İlginizi çekebilir: Bannerdlord’da nasıl evlenilir?

Yorum yapın