Rockstar Games Beklenen Bombayı Patlattı, GTA 6 Geliyor!

Uzun zamandır birçok oyuncu yeni Grand Theft Auto oyununun gelmesini bekliyordu. Yani uzun zamandır zaten oyunun geliştirildiğini biliyorduk ancak artık bu iş tamamen resmiyete dökülmüş durumda. Rockstar Games, uzun bir bekleyişin ardından nihayet GTA 6’nın resmi olarak gelmekte olduğunu duyurmuş oldu.

Rockstar Games, en son yayınlamış olduğu Grand Theft Auto topluluk güncellemesinde, “Uzun zamandır bizlere Grand Theft Auto serisinin yeni oyununun ne zaman geleceğini bizlere sorduğunuzu biliyoruz. Başladığımız her yeni projede, hedefimiz her zaman daha önce çıkardığımızın oyunun önemli ölçüde ötesine geçmek. Ve duymayı umduğunuz şey bu biliyoruz, Grand Theft Auto serisindeki bir sonraki oyun için aktif geliştirmenin devam ettiğini onaylamaktan memnuniyet duyuyoruz. Hazır olur olmaz daha fazlasını paylaşacağız, bu yüzden lütfen resmi ayrıntılar için Rockstar Newswire‘ı takip etmeye devam edin.” Dedi.

GTA 6 Resmi Olarak Duyuruldu, Ancak Adı Henüz Resmiyette Belli Olmadı

Öncelikli şunu belirtmekte fayda var. Rockstar Games henüz yeni oyunun adının GTA 6 olacağını resmi olarak söylemedi. Bu nedenle oyun piyasaya sürüldüğünde veya tam olarak ortaya çıkmaya başladığında adının daha farklı olması muhtemeldir. Ancak yine de Rockstar’ın serideki ilk beş ana oyunu nasıl adlandırdığı göz önüne aldığımızda, bir sonraki oyunun adının GTA 6 olma ihtimali oldukça yüksek. Yeni oyunun adı ne olursa olsun, Rockstar’ın bizlere çok farklı deneyimler ve hikayeler yaşatacağına eminiz.

İlginizi Çekebilir  Genshin Impact 2.5 Güncellemesi ile Yeni Beş Yıldızlı Karakter Yae Miko Geliyor

Ayrıca bilmeyenler için, Grand Theft Auto’nun ana yaratıcı isimlerinden biri olan Dan Houser 2020 yılında şirketten ayrıldı. Açıkçası Houser’ın artık yapımda yer almayacak olması bizlere neler getirecek, bu da bir başka merak konusu.

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Şimdi ise bir diğer soru ise oyunun ne zaman piyasaya sürüleceği. Oyunun piyasaya sürülmesi ile ilgili bir çok söylenti zaten yıllardır ortalıkta dolaşıyor. Ocak 2022 tarihinde birçok analist bir sonraki GTA oyunu (topluluğun isimlendirdiği şekli ile GTA 6) 1 Nisan 2023 tarihi ile 31 Mart 2024 tarihi aralığında bir dönemde çıkacağını ön görüyor. Bu ön görünün nedeni ise Take-Two Interactive’in 2024 yılını iyi bir şekilde geçirmek istemesi.

GTA 6 Hangi Platformlarda Yayınlanacak?

Bir diğer merak edilen konu ise GTA 6’nın hangi platformlara geleceği. Elbette oyun tüm platformlarda yer alacak (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox ve PC). Ancak PC oyuncuları tam olarak ne zaman oyunu oynayabilecekler? Hatırlarsanız GTA 5 konsollara geldikten tam sekiz ay sonra PC oyuncularına sunulmuştu. Benzer bir durum GTA 6 için yaşanır mı orasını tam olarak bilemiyoruz. Bir PC oyuncusu olarak eş zamanlı olarak çıkmasını umuyorum.

Yorum yapın