Sons of the Forest’ta 3D Printer Nasıl Bulunur?

Sons of the Forest’ta, adanın batı tarafında bulunan gizli yeraltı sığınaklarında gizlenmiş, oyundaki en önemli hayatta kalma öğelerinden bazılarını yapmak için kullanılan 3D Printer‘ı nasıl bulacağınızı merak ediyorsanız, bu içeriği sizin için hazırladık.

Sons of the Forest’ta su matarası, ok ve hatta bir kanca yapmak istiyorsanız 3D Printer‘a ihtiyacınız var. Ancak bu eşya bulması oldukça zor bir eşya olduğundan nasıl bulacağınıza dair bu rehber size yardımcı olacaktır.

Sons of the Forest’ta 3D Printer Nerede Bulunur?

Erişilmesi en kolay 3D Printer, adanın batı tarafındaki mağarada, okyanus ile karlı dağ manzarası arasında bulunabilir.

Önemli Not: GPS cihazınızı kullanmak için envanterinize erişin ve Emergency Survival Kit‘inizi açın. Kiti açtıktan sonra cihazı seçip donatın ve artık maceraya hazırsınız.

Hızlı İpucu: Orta Fare Düğmesine (Kaydırma Tekerleği) basmak, cihazınızdaki haritanın birkaç farklı yakınlaştırılmış görünümü arasında geçiş yapar.

sons of the forest 3d printer konumu
sons of the forest 3d printer konumu

Haritanızdaki yeşil noktaya ulaştığınızda, mağaranın girişinden çok uzakta olmayan eski, aşırı büyümüş bir golf arabası görürseniz doğru yerde olup olmadığınızı anlayacaksınız. Daha sonra, bir yer altı sığınağına götüren karanlık tünele girin.

İlk koridorun sonunda, içinde 3D Printer, dinlenebileceğiniz bir uyku tulumu ve 3D baskılı öğeleri yapmak için gerekli bir kaynak olan Printer Ink (Yazıcı Mürekkebi) de dahil olmak üzere bazı kaynakları içeren küçük bir oda bulacaksınız.

İlginizi Çekebilir  V Rising Rehber: Cotton Yarn ve Cloth Nasıl Yapılır?
sons of the forest 3d printer görünümü
sons of the forest 3d printer görünümü

Bu nedenle, yanınızda bir su kaynağı taşımak için bir Matara yaratmak istiyorsanız, bu size zanaat için 100 ml Printer Ink geri verecektir.

İkinci 3D Printer Konumu

Oyunda bulabileceğiniz ayrıca ikinci bir 3D Printer konumu bulunuyor. Buna ulaşmak daha zordur çünkü ona erişmek için önce Kürek almanız gerekir. Adanın kuzeybatısındaki kazı alanı olan bir diğer ilgi çekici noktadır. Aşağıdaki haritada konumu işaretledik.

İlginizi çekebilir: Sons of the Forest’ta Kürek Nasıl Alınır?

sons of the forest 3d printer ikinci konumu
sons of the forest 3d printer ikinci konumu

Yeraltı sığınağına erişmek için bu alanı kazmanız gerekecek. Bu, aslında yalnızca Rebreather ve Zipline Rope Gun’a sahip olduğunuzda elde edilebilecek olan Kürek ile yapabileceğiniz bir işlemdir. Tüm bu araçlara sahipseniz, sığınağa inmeniz en mantıklı hareket olacaktır çünkü, sadece 3B Printer’a erişiminiz olmayacak, aynı zamanda bir Tuxedo, Laser Sight ve Fire Axe’a da sahip olabileceksiniz.

Sons of the Forest’ta 3D Printer ile Yapabileceğiniz Eşyalar

Aşağıda, 3B Printer ile kullanarak oluşturabileceğiniz tüm öğelerin bir listesini bulunmaktadır.

Eşya Resin Gereksinimi Üretim Süresi
Arrows 50 ML 15 Saniye
Flask 100 ML 15 Saniye
Mask 150 ML 15 Saniye
Grappling Hook 100 ML 15 Saniye
Tech Mesh 250 ML 10 Saniye
Sled 1000 ML 20 Saniye

 

Sons of the Forest’ta 3D Printer Nasıl Kullanılır?

Öncelikle 3D Printer’ı Sons of the Forest’ta kullanmak için en önemli eşyamız resin’dir ve 3D Printer’ı resin ile doldurmanız gerekir. İçinde zaten biraz resin olacak ve odanın çevresinde de birkaç karton kutu bulunuyor. Bunun gibi yer altı alanlarında daha fazla resin bulabilirsiniz.

Daha sonrasında ise yapmanız gerekenler şunlardır:

  • 3D Printer’ın içinde bulunan resin ile, ‘R’yi kullanarak hangi öğeyi oluşturmak istediğinizi seçin.
  • Üretmek için ‘E’ tuşuna basın. Birkaç saniye bekleyin, daha sonra ürettiğiniz eşya hazır olacaktır.
İlginizi Çekebilir  Basit Adımlarla Valorant İsim Gizleme Nasıl Yapılır? - 2023

Yeterli resin’iniz olduğu sürece 3D Yazıcıyı istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Yorum yapın