Tarayıcıda Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar

Kimi oyuncu bilgisayarda, mobilde veya konsolda oyun oynamak yerine tarayıcı kullanır. Özellikle son birkaç yıl içerisinde tarayıcı oyunları kendini geliştirdi ve yeniden popüler hale gelmeye başladı.

Bu içeriğimizde tarayıcınızda, bilgisayarınıza kurmanıza gerek kalmadan oynayabileceğiniz oyunların bir listesini yaptık.

Prodigy Math

prodigy math tarayıcı oyunu
prodigy math tarayıcı oyunu

Prodigy Math, milyonlarca oyuncusu olan, aşırı ilgi çekici, fanteziden ilham alan bir MMORPG’dir (çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu). Çocukların matematik becerilerini ve güvenlerini geliştirmeye yardımcı olmaya adanmıştır.

Genç bir büyücü olarak, Prodigy dünyalarında destansı görevlerle yarışarak ve patronlarla savaşarak ilerliyorsunuz! Kazanmak için matematik seviyenize uyan soru setlerini yanıtlamalısınız. Sihirbazınız her savaşta, sonsuz sihrin ve gizemin kilidini açmaya doğru giderek daha da yaklaşıyor.

Powerline.io

powerline.io
powerline.io

Nokia telefonlarda bulunan Snake oyununu oynadığınızı hatırlıyor musunuz? Bu versiyonda sadece bir neon yılanı değilsin, diğer neon yılanlarıyla üstünlük için yarışıyorsun. Bu heyecan verici oyun, onu biraz rekabeti seven çocuklar için gerçek bir zevk haline getiriyor!

Başka bir yılan ölüp uzadığında ortaya çıkan küpleri yemek için tarlayı ışınlayın. Ancak diğer yılanlara rastlamayın, aksi takdirde küplere dönüşürsünüz ve orijinal boyutunuzda yeniden doğmanız gerekir.

Hız kazanmak istiyorsanız, diğer neon yılanların yanında kayın. Bu, diğer yılanları üzerinize kaymaya zorlamak için kullanabileceğiniz hızı veren elektriksel dürtülere neden olur!

RuneScape

runescape tarayıcı oyunu
runescape tarayıcı oyunu

Ocak 2001’de geliştirici Jagex, Gielinor’un geniş, orta çağ fantezi dünyasında geçen bir işaretle ve tıkla MMORPG olan RuneScape’i piyasaya sürdü. Hepsi güç arayan çeşitli ırklar ve loncalarla dolu bir dünyayı keşfederken 200’den fazla göreve katılın.

İlginizi Çekebilir  Forza Horizon 5 Series 9 Güncelleme Notları Yayınlandı

Eğitmek istediğiniz beceri türlerini seçebilirsiniz: Savaş, Zanaatkar, Toplama, Destek ve Elit. Seviye atladıkça, becerileriniz daha da gelişecek ve bu da sonuçta görevlerinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

NoBrakes.io

nobrakes.io tarayıcı oyunu
nobrakes.io tarayıcı oyunu

Yönlendirmek için ok tuşlarını kullanın ve yarışlara başlayın! NoBrakes.io, hızınızı artıran veya diğerlerini yavaşlatan güçlendirmelerle rekabet avantajı elde etmek için kontrol noktalarına ulaştığınız çok oyunculu bir yarış oyunudur. Kulağa basit geliyor, değil mi? Evet, bu yarışın geleneksel olmadığını anlayana kadar. Örneğin, bir hattın önüne yakınsanız, arkanızda kontrol noktaları belirebilir. Yani her şeye hazır olmalısın! Bu çok oyunculu tarayıcı oyununu PC’nizde veya Apple veya Android uygulama mağazalarında mobil oyun olarak oynayabilirsiniz.

BrowserQuest

browserquest tarayıcı oyunu
browserquest tarayıcı oyunu

Bu tarayıcı oyunu sizi tarayıcınızdan dijital bir dünyayı keşfetmeye davet ediyor. Arkadaş, macera ve hazine arayan genç bir savaşçının yerine geçin. Düşmanları tek başınıza mı yoksa bir parti olarak mı yeneceğiniz size kalmış. Ama bunu yaptığınızda ganimetleri toplamayı unutmayın! BrowserQuest’te sizi çok uzağa götürecek.

Everybody Edits

everybody edits tarayıcı oyunu
everybody edits tarayıcı oyunu

Girişimci ve geliştirici Chris Benjaminsen bu gerçek zamanlı, çok oyunculu platform oyununu yarattı. Ancak oyuncular, başkalarının denemesi ve tamamlaması için seviyeler oluşturabilecek olanlardır. Diğer oyuncularla doğrudan rekabet etmeseniz de, onların oyun içi yaratımları sizi yine de dolaylı olarak etkileyebilir. “Herkes düzenleme yaptığından” bu benzersiz tarayıcı oyunu, oyunculara iki seçenek sunar:

  1. Oyunu oynamak veya
  2. Oyunla birlikte oynamak.

AdventureQuest

adventurequest tarayıcı oyunu
adventurequest tarayıcı oyunu

AdventureQuest, bir karakter yarattığınız, bir sınıf seçtiğiniz ve canavar ordularına karşı savaştığınız tek oyunculu bir RPG’dir. Kişiliğinize bağlı olarak ninja, sihirbaz, dövüşçü, haydut veya paladin (birkaç isim vermek gerekirse) olmayı seçebilirsiniz. AdventureQuest dünyası büyülü güçler, yüzlerce eşya ve 700’den fazla canavarla dolu. Düzinelerce göreve katılın! Ne kadar çok kazanırsanız, karakteriniz o kadar güçlenir ve o kadar ilerlersiniz.

İlginizi Çekebilir  Tekken: Bloodline 2022'de Netflix'e Geliyor

Pokémon Showdown

pokemon showdown tarayıcı oyunu
pokemon showdown tarayıcı oyunu

Hem çocuklar hem de yetişkinler bu çevrimiçi savaş simülatörüne bayılıyor. Çalışmak zorunda kalmadan Pokémon video oyunlarını oynamak gibi. Dinlenmek veya seviye atlamak için beklemek yok; doğrudan savaşa atlarsınız. Kullanmak istediğiniz Pokémon’u tercih ediyorsanız özel bir ekip kurabilir veya rastgele bir Pokémon’a katılabilir ve elde ettiğiniz her şeyle savaşabilirsiniz. “Hepsini yakalama” hedefi yerine artık hepsini yenebilirsin!

Neopets

neopets tarayıcı oyunu
neopets tarayıcı oyunu

Kasım 1999’da oyun tasarımcıları Adam ve Donna Powell tartışmasız en iyi tarayıcı oyunlarından biri olan Neopets’i piyasaya sürdüler. Neopets, oyuncuların sanal evcil hayvanlara sahip olabileceği ve neocash kullanarak onlara bakabileceği sanal bir evcil hayvan web sitesidir. 20 yıl sonra Neopets, sevilen etkinlikleri, günlükleri, evcil hayvan özelleştirmesi ve topluluğu sayesinde hala var ve aktif.

Gartic.io

gartic.io
gartic.io

Resimli oyun oynamayı veya Bir Şey Çizmeyi hatırlıyor musun? Bu oyunlara benzer şekilde Gartic.io’yu üç kelimeyle özetleyebilirsiniz: berabere, tahmin et, kazan. Bu çevrimiçi çizim oyununda en fazla 10 kişi oynayabilir. Her turun başında bir kişi rastgele bir kelime çizecek ve çizecek, diğer herkes ise kelimeyi doğru tahmin etmeye çalışacak.

Yorum yapın