Valheim’da Cartograph Table Nasıl Yapılır ve Kullanılır?

Valheim’ı tamamen keşfetmek, İskandinav dünyasının uçsuz bucaksız vahşi doğasında yol almak ve her türden canavarı, biyomu ve boss’u bulmakla ilgilidir. Haritanız bu keşfin kritik bir parçasıdır ve siz daha fazla hareket ettikçe otomatik olarak karşınıza yeni şeyler gelmeye başlar. Peki arkadaşlarınızla oynarken bu keşif nasıl çalışır?

Harita, bir dünyadaki oyuncular arasında paylaşılmaz, bu nedenle ilk başta, işaretçilerinizi ve harita verilerinizi paylaşmanın bir yolu yokmuş gibi görünebilir, ancak geliştirici Iron Gate bir çözüm düşündü: Cartograph Table. Bu harita paylaşım öğesini yapmak ve kullanmak için bu rehberi hazırladık.

valheim birch tree
valheim birch tree

Cartography Table Nasıl Yapılır?

Cartography Table neyse ki oyunun erkan aşamalarında yapılabilen bir eşyadır. Bu nedenle yapılması zor değil. Bu eşyayı yapmak için aşağıdaki eşyalara sahip olmanız gerekiyor:

  1. 10x Fine Wood
  2. 10x Bone Fragments
  3. 2x Bronze
  4. 5x Leather Scraps
  5. 4x Raspberries

Bataklıklara ulaşmadan önce bu malzemelerin çoğuna rastlayacaksınız. Bulması zor olabilecek tek materyal Fine Wood’dur. Çayırlarda huş ve meşe ağaçlarını keserek elde edebilirsiniz. Ancak, bunu yapmak için en azından bir bronz baltaya ihtiyacınız olacak ve bunu bakır ve tin çıkardıktan sonra yapabilirsiniz.

Tüm malzemelere sahip olduğunuzda, çekicinizi çıkarın ve tezgâhınızın olduğu her yerde Cartography Table oluşturabilirsiniz.

valheim cartography table
valheim cartography table

Cartography Table Nasıl Kullanılır?

Cartography Table’ı kullanmak için tek yapmanız gereken sol tarafa (kutuya) nişan almak ve onunla etkileşime geçmek. Mevcut harita verileriniz Cartography Table’ın toplam harita verilerine eklenecek ve eğer sağ tarafla (harita) etkileşime girerseniz, tabloyla etkileşime giren diğer tüm oyuncuların harita verileri sizinkine eklenecektir.

İlginizi Çekebilir  Valorant Macbook'ta Nasıl Oynanır?

Diğer oyuncuların keşfettikleri ve sizin keşfetmediğiniz alanlar açık gri renkte görünecektir. Sonuç olarak, bu, haritaları bir sunucudaki herkesle hızlı bir şekilde paylaşmanıza ve kolaylıkla güncel kalmanıza olanak tanır.

Harita İşaretçilerini Paylaşma

İşaretçileri paylaşabilseniz de harita, Vegvisirs’ten aldığınız boss konumlarını paylaşmaz. Cartography Table yalnızca haritasını ekleyen son oyuncunun işaretlerini paylaşır, bu nedenle bir Leviathan’ı tam olarak nerede bulduğunuzu paylaşmak istiyorsanız, arkadaşınız tabloyu kullanmadan önce keşiflerinizi tekrar kaydedin.

Ayrıca yukarıdaki video’da Cartography Table’ın nasıl kullanılacağına dair kısa videoyu’da izleyebilirsiniz.

Yorum yapın