Valorant Hata Kodu 57 Nedir ve Nasıl Düzeltilir?

Valorant hata kodu 57 genellikle, oyunu başlattığınızda anti-cheat’ın başlatılamaması neden olur ve kolayca düzeltilebilir. Riot Vanguard’ı manuel olarak devre dışı bıraktıysanız, oyunu yeniden başlatabilirsiniz ve oyun otomatik olarak yeniden başlayacaktır. Bazı durumlarda, Vanguard’ın bilgisayarınızda yeniden başlatılması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

İlginizi çekebilir: Valorant Güncel Bıçak Fiyatları

Valorant Hata Kodu 57 Nedir?

Valorant hata kodu 57, gevşemek için birkaç maç oynamak istediğiniz zaman karşılaşabileceğiniz en can sıkıcı şeylerden biridir.

Hata kodu 57 veya global olarak bilinen adıyla Valorant Error Code 57, Riot Games’in anti-hile programınını başlatılamamasından kaynaklıdır. İşte Valorant Hata Kodu 57 hakkında bilmeniz gereken her şey ve bunu düzeltmek için olası tüm çözümler.

Sorun bazen sunucuların kullanılamamasından kaynaklanabilir ve aşağıdaki çözümlerden herhangi birini denemeden önce yapmanız gereken şey, Valorant Hata Kodu 57 ile karşılaşırsanız resmi Riot Games Destek Twitter hesabına bir göz atabilirsiniz. Burada, sunucuların genel durumunu kontrol edebilirsiniz.

Valorant Hata Kodu 57
Valorant Hata Kodu 57

Valorant Hata Kodu 57 Neden Olur?

Hata kodu, oyunun hile önleme özelliği başlatılamadığında ortaya çıkar. Düşük RAM’iniz (4GB veya daha az) varsa, bilgisayarınız alan oluşturmak ve hatayı tetiklemek için arka planda çalışan hile önlemeyi kapatabilir. Genellikle, oyunun hızlı bir şekilde yeniden başlatılması veya sistemin yeniden başlatılması sorunu çözmektedir. Çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa oyunu yeniden yüklemeyi düşünebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark İmleç Rengi Nasıl Değiştirilir?

Valorant Hata Kodu 57 Nasıl Düzeltilir?

Valorant Hata Kodu 57 ile karşılaşırsanız denemeniz gereken tüm çözümler aşağıdaki gibidir.

Birinci Çözüm: Oyunu Yeniden Başlatın

Hata kodunun devam edip etmediğini görmek için oyununuzu bir kez yeniden başlatmayı deneyin. Birçok kullanıcı, oyun istemcisinin zaman aşımına uğradığını ve oyununuzu yeniden başlatarak düzeltilebilecek hata kodunu gösterdiğini bildiriyor.

İkinci Çözüm: Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Riot Vanguard hile önleme programı, özellikle bilgisayarınızda daha az RAM varsa, Windows tarafından kapatılabilir ve bu da hata koduna yol açabilir. Valorant Hata Kodu 57 ile karşılaşırsanız, bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin.

Üçüncü Çözüm: Flush DNS’i Deneyin

Geçici ağ dosyalarınız sorunlara neden olabilir, bu nedenle DNS’nizi temizlemek internetinizin nasıl yapılandırıldığıyla ilgili olası sorunları çözebilir.

Aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

 • Klavyeden windows tuşuna basın. Veya Windows simgesinin yanında bulunan arama bölümüne tıklayın.
 • Ardından arama bölümüne “cmd” yazın ve ardından enter tuşuna basın.
 • Yönetici olarak çalıştırın.
 • Komut istemcisinin bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin verilip verilmeyeceği sorulursa, Evet‘i seçin.
 • Tüm bunları yaptığınız siyah bir ekranın karşınıza çıkmış olması gerekiyor.
 • Çıkan ekrana “ipconfig /flushdns” yazın ve enter tuşuna basın.
 • ipconfig /registerdns” yazın ve enter tuşuna basın.
 • ipconfig /release” yazın ve enter tuşuna basın.
 • ipconfig /renew” yazın ve enter tuşuna basın.
 • netsh winsock reset” yazın ve enter tuşuna basın.
 • Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra halen sorununuz devam ediyorsa, oyunu yeniden yükleyebilir veya bilgisayarınızın RAM’ini yükseltmeyi deneyebilirsiniz. İyi oyunlar!

İlginizi Çekebilir  Minecraft Tavuk Farmı Nasıl Yapılır?

Ayrıca bir başka hata olan hata kodu 43 için yayınladığımız içeriğimizi buradan okuyabilirsiniz. Fade için hazırlamış olduğumuz içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın