Valorant’ta Düşman Rengi Nasıl Değiştirilir?

Valorant‘ı sık sık izleyen veya oynayan biriyseniz, profesyonel oyuncuların düşmanlarını sarı renkli olarak gördüklerini fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, düşman vurgulama rengi ayarıdır. Düşman vurgu rengini değiştirerek, düşman oyuncularını kendi takım arkadaşlarınızdan daha kolay bir şekilde ayırt edebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Valorant sesli sohpet sorunu nasıl giderilir?

İlginizi çekebilir: Valorant Güncel Bıçak Fiyatları

Bunun için aşağıdaki ayarları yapmanız yeterli olacaktır.

  1. Valorant ayarlarını açın.
  2. Genel seçeneklere gidin.
  3. Düşman vurgulama rengi seçeneğini bulun.
  4. Tercih ettiğiniz rengi seçin.

İşte tüm yapmanız gereken budur.

Valorant’ta Düşman Rengi Hangisi Olmalı?

En iyi vurgu rengi diye bir şey aslında tam olarak yoktur. Oyun içerisindeki renkleri deneyerek kendiniz için en iyisini seçebilirsiniz. Ancak birçok profesyonel oyuncu deuteranopia veya protanopia adı verilen vurgu renklerini tercih etmektedir. Bu seçeneklerin her ikisi de düşmanın vurgu rengini sarı yapar. Neden sarı rengi diye aklınıza bir soru takılmış olabilir. Şu şekilde açıklayabiliriz; sarı vurgu seçenekleri daha parlak olduğu için tercih edilir. Özellikle uzaktan daha belirgindirler.

Ayrıca bakınız: Valorant renk ayarları nasıl yapılır?

valorantta düşman rengi değiştirme
valorantta düşman rengi değiştirme

Düşman vurgu rengini değiştirmek, ince bir görünürlük iyileştirmesidir. Çok büyük bir fark yaratmayacak olsa da görünürlük Valorant’ta çok önemli bir faktör. Bu nedenle oyuncular genellikle küçük hedef işaretleri kullanır ve bu da oyununuza olumlu etkiler sağlayabilir. Yukarıdaki videoda da görsel olarak bu ayarları nasıl yapabileceğinizi görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Warzone 2: Dev Error 657 Hatası Nasıl Giderilir?

Yorum yapın