League of Legends Sezon 13 Başlangıç Tarihi (Güncellendi)

Popüler MOBA oyunu League of Legends’ın 12. sezonunun bitişinin ardından, oyuncular şimdiden League of Legends 13. sezonunun ne zaman başlayacağını merak etmeye başladılar. Yeni sezonun gelmesi demek, bir önceki sezonda elde edilmiş olan mevcut ligin bir sonraki sezonda daha iyi bir noktaya çıkarılması anlamına geliyor.

Şimdiye kadar, 13. sezon ile ilgili olarak bazı potansiyel büyük ormancı değişiklikleri de dahil olmak üzere yalnızca birkaç şey duyuruldu. Hem bu değişikliklere hem de yeni sezonun ne zaman geleceğine dair bildiklerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

League of Legends Sezon 12’ye en büyük değişiklikler, eklenen iki adet yeni ejderhaydı. Bunlar; Chemtech ve Hextech. Hextech birçok kişi tarafından iyi karşılansa da Chemtech ejderhası kesinlikle oyuncuları tatmin etmedi ve beraberinde birçok tartışmayı da birlikte getirdi. Bu tartışmalar kaçınılmaz olarak Riot Games, Chemtech iki yama sonra oyundan kaldırdı.

league of legends sezon 13 ile gelecek orman değişiklikleri
league of legends sezon 13 ile gelecek orman değişiklikleri

League of Legends 13. Sezon ile Birlikte Gelecek Ormancı Değişiklikleri

Tamamını okumak istemeyenler için bu geliştirici içerik yazısı, ormancıların yeni sezonda ne kadar zorlanacağına işaret ediyor. Ormancıların her yerde olmaları ve pek çok şey yapmaları beklenirken, aynı zamanda orman kamplarını etkili bir şekilde temizlemeleri gerekiyor.

Ormanda oyuncuları takip eden ve her şeyi yiyip bitiren kurt gibi bir şeyi geri getirmeyi düşünüyorlar. Bu şey aslında ormancıların evcil hayvanı olacak ve ormancılar kampları temizledikçe yanlarındaki evcil hayvanlar seviye atlayacak.

İlginizi Çekebilir  m0NESY CS:GO Ayarları, Tuş Atamaları ve Crosshair'ı

Bunun nasıl çalışacağı tam olarak doğrulanmasa da, şu anda test ediliyor. Ormanda oynayan herkes için son derece büyük bir değişiklik olabilir. Anladığmız kadarıyla Riot Games, ormanda oynamayı daha kolay hale getirerek daha fazla şampiyonun ve daha az yeteneğe sahip oyuncunun ormancı rolünde de oynayabilmelerini sağlamaya çalışıyor.

Bu açıkça bazı riskleri beraberinde getirecektir, ancak biraz çeşitlilik eklendiği sürece daha fazla insanın bu rolü oynaması için ödüller potansiyel olarak rolün sağlığına yardımcı olabilir.

Bu değişikliklerin açığa çıkması ile birlikte birçok kişi ormancı rolünün OP (over power) olduğunu söylese de, bu oyuncuya bağlı gibi görünüyor.

Muhtemel League of Legends 13. Sezon Başlangıç Tarihi

Riot Games’den RiotBrightmoon, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte Sezon 13’ün 10 Ocak 2023 tarihinde başlayacağını söyledi.

League of Legends Sezon 13’de Hangi Değişikler Bizleri Bekliyor?

Yeni sezon ile birlikte şampiyon seçerken önerilen rünler ve şampiyon seçimi anonimliği gibi istemcide bazı yaşam kalitesi değişiklikleri bizleri bekliyor. Bu değişikliklerin topluluğa fayda sağlayıp sağlamadığı henüz tam olarak açıklanmadı, ancak Riot toksisiteyle bu şekilde mücadele etmeye çalışıyor.

League of Legends Sezon 13’de Hangi Şampiyonlar Değişiklik Alacak?

Yeni sezon ile birlikte hangi şampiyonların geleceği henüz belli değil ancak 2023 yılı içerisinde mevcut şampiyonlardan bazılarında değişiklikler yapılacak.

İlginizi Çekebilir  Tarayıcıda Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar

Aşağıdaki şampiyonlar yıl içerisinde değişiklik alacak olanlardır.

  • Ahri
  • Aurelion Sol
  • Kayn

Yorum yapın