İlginizi Çekebilecek En Popüler Farming Oyunları

Bir insanın hayal edebileceği hemen hemen her türden video oyunu vardır. Devasa battle royale tarzı oyunlardan rol yapma oyunlarına veya macera oyunlarına ve hatta yaşam simülasyonu oyunlarına kadar. Yaşam simülasyonu oyunları pek çok biçimde karşımıza çıkıyor olabilir ancak oyun dünyasında gerçekten popüler olan alt oyun türlerinden biri çiftçilik yani farming oyunlarıdır.

Piyasada birçok farming oyunu var ve aralarında seçim yapmak zor olabilir. Bu içeriğimizde, ister tek başınıza ister diğer oyuncularla veya arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz en iyi farming oyunlarının bir listesini yaptık.

Aşağıda oyunların kısa listesini ve ardından ise detaylarını görebilirsiniz.

En iyi Farming Oyunları

 • Farmer’s Dynasty
 • Farming Simulator
 • Farm Together
 • Terraria
 • Stardew Valley
 • My Time at Portia
 • Slime Rancher

Yukarıdaki oyunlar sizler için seçmiş olduğumuz en iyi farming oyunlarıdır. Şimdi dilerseniz oyunların detaylarına geçelim.

Farmer’s Dynasty

farmer's dynasty
farmer’s dynasty

Farmer’s Dynasty, kahramanın şehirde uzun yıllar yaşadıktan sonra eski aile çiftliğine döndüğü bir farming simülasyonu/RPG karışımı bir oyundur. Oyunun güçlü bir hikayesi yok ancak kendi çiftliğinizi inşa edebilmektesiniz.

Oyun içerisinde, çiftliğinizi kurmanın ve mahsul yetiştirmenin yanı sıra, farklı görevler üstlenebilir, başkalarıyla ilişkilerinizi geliştirebilir ve hatta isterseniz yerleşip bir aile kurmayı seçebilirsiniz.

 • Oynanabilen platformlar: PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch
 • Fiyat: 95 TL (Steam)

Farming Simulator

farming simulator
farming simulator

Farming Simulator, çiftçiliğin ticari tarafını öğrenmek ve tadını çıkarmak isteyen oyuncular için en iyi farming oyunlarından biridir. Bu oyun, zaman yönetimi, hesap yönetimi, ekipman ve hayvan satın alma ve çok daha fazlası gibi çok çeşitli beceri ve yetenekleri kullanmanıza olanak tanır.

İlginizi Çekebilir  Diablo Immortal Steam'e Gelecek Mi? PC'de Nasıl Oynayabilirsiniz?

Farming Simulator’ün en iyi yanlarından biri ister tek başınıza ister arkadaşlarınızla birlikte oynayabiliyor olmanızdır. Ayrıca oyun size aşağıdaki özellikleri sunmaktadır.

 • Çiftçiliğin iş tarafını deneyimleyin
 • Ürünlerinizin tedarikçileri ve müşterileriyle ilgilenin
 • Tüm çiftliği kendiniz yönetin veya birkaç yardımcı kiralayın
 • İşinizi genişletin ve daha fazla kar elde edin
 • Oynanabilen platformlar: PC, PS4, Xbox
 • Fiyat: 240 TL (Steam)

Bu noktada kafa karışıklığını önlemek için, Farming Simulator’ün birçok sürümü olduğunu göz önüne alırsak, Farming Simulator 22 en son piyasaya sürülmüş olan versiyondur ve 22’yi oynamanızı tavsiye ederiz.

Farm Together

farm together
farm together

Farm Together, daha fazla eğlence ve macera için tek başına veya arkadaşlarla oynanabilecek en iyi başka bir farming oyunudur. Oyun, çok çeşitli derin çiftçilik özellikleri içerir.

Farm Together, gerçek zamanlı bir sisteme dayalıdır, yani oynasanız da oynamasanız da zaman geçmeye devam edecek. Farm Together’ı oynanacak en iyi oyunlardan biri yapan harika özelliklere ve seçeneklere sahip olmasıdır. Bu oyunda bitki yetiştirebilir, onları kırpabilir, çiftliğinizdeki hayvanlara bakabilir, sahip olduğunuz hayvan sayısını artırabilir, çiftliğinizi genişletebilir ve keşfedilecek ve keyif alacağınız çok daha özellikle doludur.

 • Oynanabilen platformlar: PC, PS4, Nintendo Switch
 • Fiyat: 190 TL (Steam)

Terraria

terraria
terraria

Terraria, ilk olarak 2011’de PC için piyasaya sürülen ancak o zamandan beri başka formatlara da taşınan bir inşa oyunudur. Bu oyun süper bir açık dünya ortamına sahiptir ve oyuncunun temelde istediği her şeyi yapmasına izin verir, tıpkı Minecraft gibi.

İster evinizin bahçesinde kalarak çeşitli mahsuller yetiştirin, ister oyunun dünyasını keşfederek malzeme toplayın. Oyunun dünyasında özgürsünüz.

 • Oynanabilen platformlar: PC, Mac, Xbox 360, PS3, PS Vita, PS4, Xbox One, 3DS, Wii U, Nintendo Switch, iOS ve Android.
 • Fiyat: 18 TL (Steam)
İlginizi Çekebilir  League of Legends 2022 (Sezon 12) Yama Takvimi

Stardew Valley

stardew valley
stardew valley

Bu listedeki en iyi çiftçilik oyunu Stardew Valley‘dir. Birkaç farklı nedenden dolayı bu oyun için en iyisi diyoruz çünkü Stardew Valley, hayatta kalmanıza yardımcı olacak harika şeyler ve malzemelerle dolu bir dünyayı keşfetmenizi sağlayan bir açık dünya RPG oyunudur.

Bir gün oyunu oynamaktan sıkılırsanız kolayca mod yükleyebilir ve yeni maceralara tekrardan atılabilirsiniz.

 • Oynanabilen platformlar: PC, Android, iOS, PS ve Nintendo Switch
 • Fiyat: 24 TL (Steam)

My Time at Portia

my time at portia
my time at portia

My Time at Portia, basit bir farming oyunundan daha fazlasıdır. En iyi çiftçilik oyunları listesinde yer almasının sebebi ise şaşırtıcı grafikleri ve hikayesidir.

Basit bir çiftçilik oyunu değil, aynı zamanda zanaat oyunlarına da sahip. Çok sürükleyici bir hikayesi var. Oyuna bir kasabada küçük bir atölye ile başlıyorsunuz. Bir yabancı olarak bu adada çalışmaya başlıyor ve burada yaşamaya çalışıyorsunuz. Bu ada, ayrıca arkadaş olabileceğiniz birçok farklı karakterle doludur.

Ayrıca mükemmel bir eş bulabilir ve bu adada bir karakterle evlenebilir ve kendi ailenize sahip olabilirsiniz.

 • Oynanabilen platformlar: PC, Android, iOS, PS, Xbox ve Nintendo Switch
 • Fiyat: 89 TL (Steam)

Slime Rancher

slime rancher
slime rancher

Slime Rancher, farklı bir gezegene dayanan benzersiz ve farklı bir çiftçilik oyunudur. Beatrix LaBeau karakteri, yeni bir hayata başlamak için bu gezegene taşınmıştır. Bu oyunun oyuncularının amacı, Slimes olarak bilinen bu gezegenin farklı yaratıklarını yakalamak, çoğaltmak ve onlarla ilgilenmektir. Oyuncular tarafından keşfedilecek ve ortaya çıkarılacak birçok farklı gizemli yer ve şey var.

 • Oynanabilen platformlar: PC, Android, iOS, PS, Xbox ve Nintendo Switch
 • Fiyat: 129 TL (Steam)

Ayrıca şu anda oyunun ikincisi olan Slime Rancher 2, Steam üzerinde erken erişim oyunu olarak piyasaya çıkmıştır.

İlginizi Çekebilir  Street Fighter 6 Hakkında Tüm Bilinenler

Özet

Farming yani çiftçilik oyunları, çok rahatlatıcı ve zaman ayırmaya değer bir oyun türüdür. Bu En İyi Çiftçilik Oyunları listesi, size daha iyi grafikler ve bir hikaye ile tüm zamanların en iyi oyunlarını sunar. Seçiminize ve tercihinize bağlı olarak bu oyunlardan herhangi birini seçebilir ve gerçek çiftçilik deneyimine sahip olabilirsiniz.

Ayrıca diğer içeriklerimize de göz atabilirsiniz:

Yorum yapın