Lost Ark En İyi Class’lar (PvE – PvP)

Lost Ark uzun bir bekleyişin ardından Avrupa ve Amerika ki oyuncular için artık erişilebilir durumda. Oyun henüz yeni piyasaya sürülmüş olmasına rağmen birçok kullanıcı hangi class’ın şu an için en iyisi olduğunu haliyle merak ediyor. Bu nedenle biz de sizler için Lost Ark’ın en iyi class’larının hangileri olduğunu derledik.

En başından belirtmek gerekiyor ki, oyun henüz yeni çıktı ve gelecek güncellemeler ile şu anki class’ların durumları değişebilir. Yine de oldukça güçlü ve ön plana çıkmış olan bazı sınıflar var. Bu rehber sayesinde hem PvE hem de PvP modu için en iyi class’ların hangileri olduğunu öğreneceksiniz.

Lost Ark’da PvE İçin En İyi Class’lar

Listemize öncelikle PvE modu için en iyi class’lar ile başlamak istedik. Oyuna başladığınızda yapacağınız görevler ile oynadığınız class’a biraz daha bu sayede hakim olabilirsiniz. Oyun başladığında her bir sınıf için kullanabileceğiniz toplamda 6 yetenek sizi bekliyor olacak. Daha sonra seviye atladıkça yeni yetenekler açılacak ve bu yeteneklerinizi güçlendirebileceksiniz.

Kısa özetimizi geçtikten sonra şimdi Lost Ark Tier List’e geçiş yapalım. Aşağıda göreceğiniz liste, en iyiden en kötüye şekilde sıralanmıştır.

Ayrıca Sorceress sınıfı için en iyi PvP ve PvE build‘ını yazdığımız içeriğimize göz atabilirsiniz.

Lost Ark En İyi Class'lar

  • S Tier: Gunlancer, Paladin, Bard, Gunslinger
  • A Tier: Berserker, Artillerist, Sorceress, Wardancer, Sharpshooter
  • B Tier: Shadow Hunter, Striker, Scrapper, Death Blade
  • C Tier: Deadeye, Soulfist
İlginizi Çekebilir  Mount & Blade 2: Bannerlord'da Vassal Nasıl Olunur?

Yukarıdaki listede, S Tier’de bulunan sınıflar aslında daha çok hayatta kalabilme, sürdürülebilir hasar ve daha çok destek verebilen class’lardan oluşuyor. Ortalama olarak 15-16 saat kadar oyunu oynadığınızda grup ile birlikte çeşitli görevler, dungeon ve raid’lere girebildiğinizi göz önünde bulundurursak, bu tarz özelliklere sahip sınıfların ön plana çıkması çok olağan.

Yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı, Gunlancer, Paladin ve Bard gibi hem hasar hem de destek odaklı hibrit class’lar oyuna başlarken seçebileceğiniz en iyi class’lardır.

Bununla birlikte, Shadow Hunter ise saf hasar konusunda hem solo hem de grup’larda hasar verebilme ve hayatta kalabilme özellikleri sayesinde tercih edebileceğiniz bir başka sınıftır. Ancak bu sınıf S Tier sıralamasında yer alan class’lar kadar büyük bir rol oynamıyor.

Lost Ark En İyi Class'lar

Lost Ark’da PvP İçin En İyi Class’lar

PvE modundaki en iyi class’ları belirttiğimize göre şimdi de PvP moduna geçiş yapabiliriz. Aşağıda göreceğiniz sınıflar şu anki yama’da en iyi PvP class’ları sıralamasıdır.

  • S Tier: Paladin, Death Blade, Bard
  • A Tier: Deadeye, Gunslinger, Sorceress, Gunlance
  • B Tier: Sharpshooter, Artillerist, Soulfist
  • C Tier: Scrapper, Striker

Yukarıdaki listeden de göreceğiniz üzere aslında hem PvE hem de PvP için şu anda en güçlü sınıf Paladin konumunda diyebiliriz. Takım arkadaşlarına verebildikleri destek sayesinde Paladin’ler bir grup için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Ayrıca PvP savaşlarında da 1v1’de kendilerini çok iyi şekilde koruyabilirler.

Paladin

Hasar olarak Paladin’ler çok yeterli olmasa da, özellikle 3v3 savaşlarda takım arkadaşlarını en iyi şekilde koruyabilirler. Yüksek savunma ve iyileştirme özelliği ile hem Tank hem de Healer görevi görüyor diyebiliriz.

Bard

Destek tarafındaki bir başka öne çıkan class ise Bard. Bu class yetenek seti nedeniyle takım arkadaşlarına yeterli desteği fazlasıyla verirken, bir Paladin kadar dayanıklı değildir. Bu nedenle kendini savunma konusunda oldukça yetersizdir.

İlginizi Çekebilir  Türkiye'deki En Güvenilir E-Pin Siteleri - 2023

Death Blade

PvP modu için hasar söz konusu olduğunda ise hem hızlı hem sert hem de sık sık kritik vuruş yapabildikleri için Death Blade sınıfı diğer hasar sınıflarına göre bir tık ön plana çıkıyor.

Lost Ark’da En İyi DPS Sınıfı Hangisi?

“X oyunundaki en iyi DPS hangisidir?” sorusu kesinlikle bir oyunda sorabileceğiniz ve cevabı en zor verilebilecek sorulardan biridir. Her sınıfın kendine has özellikleri, avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle, bu sorunun tam bir cevabı olmasa da, şimdilik DPS konusunda Death Blade ve Striker karakterlerinin hasar konusunda Lost Ark’da en iyi sınıflar olduğunu söylemek mümkün gibi görünüyor.

Death Blade tipik bir suikastçı sınıfıdır. Sürekli olarak DPS listesinde üst sıralarda yer almak için öğrenilmesi gereken zor bir yetenek rotasyonu vardır. Strike ise Death Blade’in aksine optimum bir yetenek rotasyonuna sahiptir ve Death Blade’e göre öğrenmesi daha kolaydır.

Yorum yapın