V Rising Rehber: Leather (Deri) Nasıl Elde Edilir?

Bir vampir hayatta kalma oyunu olan V Rising’de leather, oldukça erken ihtiyaç duyacağınız bir işçilik malzemesidir. Ancak oyunun başlarındaki çoğu işçiliğin aksine, leather‘ın nasıl elde edileceği net bir şekilde açıklanmamıştır ve nereden geldiğini ve nasıl yapıldığını merak ediyor olabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunu ilk fark ettiğinizde, erken bir görev size copper bar ve leather toplamanız gerektiğini ve bu materyaller ile bilrikte Castle Heart‘ınızı yükseltmenizi söylüyor. Sorun şu ki, ihtiyacınız olan leather’ı nerede bulacağınızı size söylemiyor.

Bu noktada, muhtemelen ormanda dolaşan çeşitli kurtları ve ayıları öldürerek hayvan postu kaynağınız var, ancak bu materyalleri leather’a dönüştürmek için bir Tannery’inin kilidini açmanız ve inşa etmeniz gerekecek ve Tannery’i elde etmek, belirli bir hayvanı öldürmek anlamına geliyor. Tannery yapmak için oyundaki bir boss’u öldürmeniz gerekiyor. İşte V Rising’de leather yapmak için gerekenler.

V Rising’de Leather Nasıl Craft Edilir?

İlk önce kalenizde öğreticinin size rehberlik edeceği bir Blood Altar inşa etmeniz gerekecek. Bir boss’u seçip takip ederek, bulundukları yere giden bir kan izi göreceksiniz. Tannery, seviye 20 olan ikinci boss olan Keely the Frost Archer‘ı öldürdüğünüzde açılacak.

V Rising Leather
V Rising Leather

Ayrıca, Gear Skorunuzun da 20’ye yakın olması gerekiyor, bu yüzden zırhınızı yükseltin ve en az bir bakır silah üretin. Keely the Frost Archer o kadar zor değil ama Farbane Woods’un kuzeydoğu kesimindeki Bandit Trapper Fort’da bulunuyor. Kale, birçok haydut ve evcil hayvanına ev sahipliği yapmaktadır ve kale çevresindeki yollarda birkaç büyük haydut devriyesi bulunmaktadır. Bunlar boss’un kendisinden daha büyük bir zorluk teşkil ediyor.

İlginizi Çekebilir  Windows İşletim Sistemi İçin Minecraft Sunucusu Nasıl Kurulur?

V Rising’de Tannery Nasıl Yapılır?

V Rising Tannery
V Rising Tannery

Keely the Frost Archer‘ı yendikten sonra Tannery yapmak için gerekli olan recipe’ı alabilirsiniz. Tannery’i üssünüze inşa etmek, leather üretmek için envanterinize hayvan postları eklemenize izin verecektir. Tannery inşa etmek için 8 plank ve 160 animal hide‘ınız olmalıdır. Bu malzemeler varsa Tannery’inizi inşa edebilirsiniz.

Bu noktada artık leather üretmeye hazırsınız. Tannery inşasını gerçekleştirdikten sonra koyacağınız 16 adet animal hide size bir leather verecektir. Bu şekilde leather üretebilir ve ardından ise görevin sizden istediklerini yerine getirebilirsiniz.

Ayrıca V Rising için hazırlamış olduğumuz detaylı rehberimize de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın