World of Warcraft Wrath of the Lich King Classic Hakkında Tüm Bilinenler

Geçtiğimiz ay Blizzard Entertainment, Wrath of the Lich King Classic’in bu yıl geleceğini doğruladı. World of Warcraft’ın en sevilen genişleme paketlerinden biri olan WOTLK büyük ihtimalle 2022 Yaz’ında piyasaya sürülmüş olacaktır. Orijinal Wrath of the Lich King 2008’in sonunda piyasaya sürüldü ve esasen Arthas Menethil’i Lich King olarak Warcraft 3’ten bu yana ilk kez öne çıkardı.

Daha önceki Burning Crusade Classic gibi, WotLK Classic de 14 yıl öncekiyle tamamen aynı olmayacak. Değişiklikler büyük değil ve aşağıda bildiğimiz her şeyi ele aldık. İşte World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic hakkında bildiklerimiz.

Ayrıca hemen aşağıdaki bulunan duyuru fragmanını da izleyebilirsiniz.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King Classic Ne Zaman Çıkacak?

Blizzard Entertainment henüz belirli bir çıkış tarihini onaylamadı, ancak 2022’de gelmesi bekleniyor. Beta’nın Temmuz veya Ağustos’ta olması bekleniyor.

WoW’a büyük olasılıkla 2023’ün başlarında gelecek olan yeni Dragonflight genişlemesiyle, muhtemelen Wrath of the Lich King Classic‘in bundan birkaç ay önce geldiğini göreceğiz. Bu yüzden Eylül’den Kasım’a kadar olan süreçte çıkmış olabilir.

wotlk classic
wotlk classic

Wrath of the Lich King Classic İçin Para Ödeyecek miyim?

Battle.net’e bölgesel fiyatlandırma geldiği için artık Euro üzerinden değil Türk Lirası üzerinden satın alımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Wrath of the Lich King Classic içinse ekstra bir ücret ödemeden, sadece aylık aboneliği satın alarak oyunu oynayabilirsiniz. Şu anda 1 aylık abonelik ücreti 149.00 TL’dir.

İlginizi Çekebilir  Lost Ark: Glaivier Sınıfının Çıkış Tarihi Belli Oldu

Karakterinizi klonlamak için ödeme yapmanız gerekip gerekmeyeceği belli değil (diğer Klasik sürümleri de oynamaya devam etmek istiyorsanız), ancak daha fazlası olduğu anda bu kılavuzu güncelleyeceğim. Aksi takdirde, sadece seviye yükseltme kullanmaya veya mevcut karakterinizi başka bir sunucuya aktarmaya karar verirseniz ekstra ödeme yapmanız gerekecektir.

wotlk classic death knight
wotlk classic death knight

Wrath of the Lich King Classic’den Neler Beklenebilir?

World of Warcraft’ın ikinci ve en popüler genişleme paketlerinden biri olan WOTLK’da Arthas Menethil’in Icecrown Citadel’e yolculuğu ilk kez Warcraft 3’te başladı ve bu genişleme bizi Northrend’e götürerek onunla Icecrown Citadel’de Lich King olarak yüzleşmemizi sağlıyor. Bu aynı zamanda popüler Ulduar raid’ini ve Death Knight sınıfını tanıtan genişleme paketidir.

Wrath of the Lich King paketi aşağıdaki maddeleri içermektedir.

 • Seviye sınırı 80’e yükselecek.
 • Death Knight sınıfı (55. seviyede başlar)
 • Northrend kıtası 11 yeni bölgeyle açılıyor.
 • Ulduar ve Icecrown Citadel dahil olmak üzere birkaç yeni raid
 • Çift yetenek uzmanlığı
 • Achievement’lar (Başarımlar)
 • Inscription mesleği

Neler Farklı Olacak?

Blizzard Entertainment, orijinalinde olmayan Lich King Classic’e bir dizi yaşam kalitesi değişikliğinin ekleneceğini belirtti.

70. seviye güçlendirmeler satın alınabilecek, böylece yeni şeylere ulaşmadan önce önceki 70 seviyeyi geçmek zorunda kalmadan Azeroth’a adım atabilir ve çıkıştan itibaren Northrend’e yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Aynı şekilde şu anda aktif olarak oynanan Burning Crusade Classic için de seviye yükseltmeleri sunulmuştu.

Daha şaşırtıcı değişikliklerden biri, orijinal WotLK genişlemesine orijinal olarak eklenen zindan bulma aracının kaldırılmasıdır. Modern WoW ile ilgili şikayetlerin çoğu, topluluk duygusunu kaybetmesidir ve bu, büyük ölçüde, grup içeriğine girmek için birbirleriyle iletişim kurmaya çok az ihtiyaç duyulan otomatik grup bulucuların tanıtılmasından kaynaklanmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Unreal Engine 5 ile Geliştirilmiş En İyi 10 Oyun

Berber Dükkanı, orijinaline göre birçok iyileştirme görecek ve hatta modern WoW’da bulunan seçeneklerin çoğunu içerebilir. TBC Classic sırasındaki oyuncu geri bildirimleri sayesinde Kişisel Arena Derecelendirmesi, WotLK’daki Arena Takımlarının yerini alacak. Bu sayede PvP tarafında da güzel şeyler olması bekleniyor.

Wrath of the Lich King Classic Phase’leri

WotLK aşamaları için planlanan programın ne olduğunu bilmiyoruz, ancak her biri için hangi içeriği bekleyebileceğinizi biliyoruz. İşte liste (Wowhead aracılığıyla):

 • Phase 1: Naxxramas, The Eye of Eternity, The Obsidian Sanctum
 • Phase 2: Ulduar
 • Phase 3: Trial of the Crusader, Onyxia’s Lair
 • Phase 4: Icecrown Citadel
 • Phase 5: The Ruby Sanctum

WotLK ön yaması sırasında da bir Death Knight sınıfı açabileceksiniz, bu da size Northrend’e ilk kez gelmeden önce yeni kahraman sınıfını deneme şansı verecek.

Wrath of the Lich King ile ilgili tüm bilgiler şimdilik bunlar. İlerleyen zamanlarda WOTLK Classic için yeni expansion paketinin çıkacağı tarih veya daha fazla bilgi paylaşıldığında sizi bilgilendireceğiz.

Yorum yapın