2023 Yılındaki En İyi Valorant Oyuncuları | Oyun İçerikleri

2023 Yılındaki En İyi Valorant Oyuncuları

Oynadığımız birçok rekabetçi oyundaki en iyi oyuncuların kimler olduğunu bilmek isteriz ve onları takip etmek çoğu zaman bizleri eğlendirir. Bu tarz listeler genellikle çeşitli birçok toplulukta, çeşitli birçok tartışmaya, istatistiki listelemelere ve hayali olarak 1v1 senaryolarına neden olmaktadır. Biz de burada birçok profesyonel Valorant oyuncusunu baz alarak bir liste yaptık.

Bugün, 2023’ün en iyi 15 Valorant oyuncusunu sıralamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

İlginizi çekebilir: Valorant nişangah ayarları ve kodları

En İyi Valorant Oyuncuları

Listeye başlamadan önce, bu listeyi yapmak için kullandığımız bazı temel kurallardan bahsedelim.

  1. Oyuncular en az 1 uluslararası turnuvada oynamış olmalıdır.
  2. Oyuncular şu anda bir takımla oynuyor olmalıdır.
  3. Listeye herhangi bir Valorant yayıncısı veya emekli oyuncu eklemedik.

Bu dört kuralın yanı sıra, her oyuncunun istatistiklerini, yerel ve uluslararası başarılarını, takımları için önemlerini, tutarlılıklarını ve genel becerilerini dikkate aldık. Artık kuralları ve kriterleri oluşturduğumuza göre listeye başlayalım.

FNC Derke

fnc derke
fnc derke

Şimdi, bu tartışmalı bir seçim olacak, ancak FNC Derke en iyi Valorant oyuncuları listemizin başında geliyor. Derke, 2022 boyunca çılgınca oynadı ve bu 2023’e kadar devam etti. Fnatic için sürekli bir şeyler yapıyor ve 2023’teki başarılarının büyük bir parçası oldu.

FNC Derke, listemizdeki diğer oyunculara kıyasla daha yüksek ACS ve K/D/A oranına sahip. Her ne kadar bu beklenen bir şey olsa da, esas olarak Jett ve Raze gibi Düellocuları oynuyor.

C9 yay

c9 yay
c9 yay

Her zaman Kuzey Amerika’daki en iyi oyunculardan ve parçalayıcılardan biri olan C9 yay listemizin ikinci sırasında yer alıyor. yay, başlarda zorlansa da, sonunda Valorant’a ve profesyonel sahneye tamamen hakim oldu. Ayrıca eski takımı OpTic Gaming’i, diğer turnuvalarda birden fazla 2. veya 3. bitirmenin yanı sıra bir VCT Masters 2022 ödülüne kadar taşımayı başardı. Yay, Cloud9 oyunlarıyla 2023’ün en iyi başlangıcını tam olarak yapmamış olsa da, yaptığı işte hâlâ harika olduğu inkar edilemez. Esas olarak Jett, Chamber ve son zamanlarda Sage gibi ajanları oynuyor.

İlginizi Çekebilir  League of Legends 12.12 Yama Notları ve Kostümleri

SEN TenZ

sen tenz
sen tenz

Sentinels TenZ, özellikle Valorant’ın ilk günlerinde tamamen hakim olduklarında, bir zamanlar dünyanın en iyi Valorant oyuncusu olarak görülüyordu. Ne yazık ki, o ve Sentinels o zamandan beri çok fazla başarı elde edemediler, hatta birden fazla kadro değişikliğinden geçtiler. TenZ hala çılgın bireysel becerilere ve oyun için harika bir hisse sahip. Muhtemelen sayısız saat nişan alma eğitiminin bir sonucu olsa gerek :).

Tam bir Düellocu rolünden, KAY/O, Sage ve Jett gibi ajanları oynayan bir tür esnekliğe geçiş yaptı.

İlginizi çekebilir: Valorant renk ayarları nasıl yapılır?

LOUD aspas

loud aspas
loud aspas

aspas, Şubat 2022’de takıma katıldığından beri LOUD’un Brezilya’daki hakimiyetinin büyük bir parçası oldu. Aynı zamanda çılgın Valorant Champions 2022 yarışlarının da büyük bir parçasıydı. O, dünyanın en iyi Düellocularından biridir ve çılgın oyununa uluslararası sahnede devam etmiştir.

LOUD aspas, takım düellocu olmayan bir diziliş yürütmeyi seçtiğinde, ara sıra Oda ile genellikle Raze veya Jett gibi ajanları oynar. SESLİ aspas, takımı için sürekli olarak performans sergiliyor ve yalnızca buradan gelişebilir.

KC ScreaM

kc scream
kc scream

Sırada, “kafadan vuruş makinesi” olan ScreaM’den başka bir şeyimiz yok. ScreaM her zaman hem CS:GO hem de Valorant’ta en iyi hs atan bir oyuncu olarak bilinir. Nokta artı işaretini kullanarak düşmanlara kusursuz bir şekilde one tap’lerini atmaya devam ediyor.

Ancak, Karmine Corps ile KAY/O ve Skye gibi ajanları oynayarak daha çok tetikleyici rolüne geçiş yaptı. Elbette bu, onun çılgın oyun içi becerilerinden hâlâ bir şey eksiltmiyor.

PRX Jinggg

PRX Jinggg
PRX Jinggg

Listedeki tek Asya-Pasifik bölgesinden oyuncumuz PRX Jinggg, Paper Rex takımının en ünlüsü olmayabilir ama kesinlikle en iyilerinden biri. Diğer bölgelerden en iyi isimlerle mücadele edebilecek kadar iyi bir oyuncu.

PRX Jinggg, son oyunlarda ara sıra Sage esnek seçimiyle çoğunlukla Raze veya Reyna oynuyor. Kesinlikle bölgesinin en iyi oyuncularından biri ve hem yerel hem de uluslararası turnuvalarda onunla karşılaşan her takım için bir tehdit olmaya devam edecek.

100T Asuna

100T asuna
100T asuna

Asuna, NA Valorant sahnesindeki orijinal dahilerden biriydi. Harika mekanikleri, onun NA Valorant’ta temel bir unsur haline gelmesine yardımcı oldu. 100T ekibinin bir parçası ve birden fazla kadro değişikliğine rağmen takımda kaldı. Valorant’ta herhangi bir rolü oynayabilir ve bunda çok başarılı olabilir.

İlginizi Çekebilir  Fortnite Chapter 3 Season 2'nin Haritası Yayınlandı

100T Asuna, birincil rol olarak önceleri düellocu olarak oynuyordu ancak KAY/O, Sage ve Breach gibi ajanlarla esnek bir role geçiş yaptı. Kullandığı aracı ne olursa olsun, ekibinin ona en çok ihtiyaç duyduğu anda orada olmayı başarıyor.

LOUD saadhak

LOUD_Saadhak
LOUD_Saadhak

LOUD saadhak şu anda dünyanın en iyi IGL’lerinden biridir. LOUD’u çılgın Valorant Champions 2022 şampiyonluğuna götürdü ve kadro değişikliklerine rağmen 2023’ün başlarına kadar miraslarını sürdürmelerine yardımcı oldu. Killjoy ve Cypher gibi Sentinel’lerden Raze gibi Duelist’lere kadar takımın ihtiyaç duyduğu her şeyi oynuyor. IGL olmak zaten zor bir iş; esnek bir seçim olmayı ekleyin ve işinizi daha da zorlaştırdınız. Her nasılsa, saadhak işe yarıyor, bu yüzden en iyi Valorant oyuncuları listemizde 8. sırada yer alıyor.

FNC Boaster

fnatic boaster
fnatic boaster

Ardından, listemizde başka bir IGL var. Bu sefer FNC Booster. Boaster, Valorant’taki en gösterişli oyuncu olmayabilir ama kesinlikle oyundaki en büyük beyinlerden biri. Fnatic’i birden fazla uluslararası turnuvaya götürdü ve sürekli olarak en iyi EMEA takımlarından biri oldu. Omen, Astra, Viper ve Brimstone gibi Denetleyici ajanlarını kullanırken ekibine liderlik ediyor. Boaster, izleyenleri eğlendiren yaratıcı oyunlarla karşımıza çıkıyor. Ayrıca pro Valorant sahnesindeki en sevimli karakterlerden biri.

FPX_Shao
FPX_Shao

Sırada, esnek bir role sahip en iyi Valorant oyuncularından biri daha var. Shao, NAVI’nin öne çıkan en önemli isimlerinden biri ve takımın cNed, SUYGETSU ve ANGE1 gibi oyuncularla dolu olduğu düşünülürse bunu yapması zor. NAVI Shao, çok sayıda ajanın rolünü kusursuz bir şekilde yerine getirirken tutarlı öldürmeler elde etmesiyle 2023’e ateşli başlıyor. Sage, Fade, Astra ve Omen’den her şeyi çalıyor. Shao, ondan neye ihtiyacınız olursa olsun güvenebileceğiniz türden bir oyuncu.

TL nAts

TL nAts
TL nAts

nAts, Rusya-Ukrayna sorunları nedeniyle belirsizlik içinde olan Rus oyunculardan biriydi. 2022 yılının ortalarında birkaç ay ara verdi ve çılgınca sahneye geri döndü. Artık Team Liquid’de Sentinel ve Controller flex olarak oynuyor.

TL nAts, Viper veya Cypher gibi aracılar kullanır ve ekibin ihtiyaç duyduğu küçük şeyleri yapabilir. O, Valorant’a binlerce saat harcayan ve ekibini başarıya hazırlayan, her yönüyle harika bir oyuncu.

İlginizi Çekebilir  PlayStation Plus En İyi Korku Oyunları
NAVI ANGE1
NAVI ANGE1

Sırada, en iyi Valorant oyuncuları listemizde birinci sınıf başka bir IGL var. NAVI ANGE1, Valorant pro sahnesindeki en eski oyunculardan biridir, ancak yine de en iyilerinden biridir. FPX’i VCT Masters 2022 galibiyetine götürdü ve VLR’ye göre şu anda Avrupa’nın en iyi takımı olarak Natus Vincere’ye liderlik ediyor. NAVI ANGE1, takımın gerektirdiği herhangi bir rolü oynar ve Sova, Cypher veya Omen gibi ajanları oynamasına yol açar. Ne yazık ki, oyun içi Valorant istatistikleri tam resmi göstermiyor. Şut çağrısı ve stratejileri, takımını zafere götüren şeylerdir.

TL Jamppi

TL jamppi
TL jamppi

Jamppi, Valorant sahnesine girdiklerinden beri Team Liquid’in çekirdeğinin bir parçası olmuştur. Takım birden fazla kadro değişikliğine uğramış olmasına rağmen halen takımın bir parçası olmayı sürdürüyor. Sürekli olarak TL’nin ana Düellocu oyuncusu olarak görev yapıyor. Jampi sık sık Raze ve Jett gibi ajanları kullanır ve çılgın becerilerini kullanarak düşmanlarını alt eder.

DRX MaKo

DRX_MaKo
DRX_MaKo

MaKo, Kore Valorant sahnesine tamamen hakim olan DRX ekibinin bir parçasıdır. Birden fazla uluslararası turnuvaya katıldılar ve VCT’deki en enteresan şeyleri de yapmaktan geri kalmadılar. Nede olsa Koreliler bu konuda oldukça ünlüler.

DRX MaKo, Valorant’taki en iyi kontrolcü oyuncularından biri olarak kabul edilir ve ekibine büyük destek sunuyor. Genellikle Viper, Astra ve Omen gibi ajanları oynuyor.

SEN pANcada

LOUD_pANcada
LOUD_pANcada

En iyi Valorant oyuncuları listemizdeki son kişi SEN pANcada’dır. pANcada, LOUD’un Valorant Champions 2022’de en iyi takım olmasına yardımcı oldu ve bu süre boyunca kontrolü de elinde tutmayı başardı.

2023 VCT’nin ardından Sentinels’a transfer oldu ve burada da yeni başarılar kazanmak istiyor. SEN pANcada, genellikle Brim, Astra, Viper veya Omen gibi ajanları oynamaktadır. Destek odaklı bir role sahip olmasına rağmen, yine de en çok ihtiyaç duydukları anda frag almaktan da geri kalmıyor.

Sonuç

FNC Derke, tutarlı performansı ve 2023’e sıcak başlangıcı nedeniyle en iyi Valorant oyuncuları listemizde en üst sırada yer alıyor. Bunların istatistiklere, tutarlılığa, başarılara ve kişisel görüşlerimize dayandığını unutmayın.

Ayrıca, Valorant’ta düşman renginin nasıl değiştirileceğini de öğrenmek için içeriğimizi okuyabilirsiniz. Ek olarak oyuncuların sıklıkla karşılaşmakta oldukları VAN9003 hatasının çözümüne de buradan ulaşabilirsiniz.

“2023 Yılındaki En İyi Valorant Oyuncuları” üzerine 2 yorum

Yorum yapın