Tüm Discord Rozetleri (Nasıl Alınır?) | Oyun İçerikleri

Tüm Discord Rozetleri (Nasıl Alınır?)

Discord, kullanıcılarına bol miktarda rozet sağlayan platformlardan biridir. Ancak bunların ne anlama geldiğini hiç merak ettiniz mi? Bu soruyla doğru yere geldiniz çünkü bu makalede rozetleri edinmenin ayrıntılarına ve anlamlarına değineceğiz. Sizi bir an önce rozet konusunda uzman yapmak için keşfe başlayalım!

Discord Rozeti Nedir?

Discord rozetleri, profillerde görünen ve kullanıcıları belirli grupların ortakları olarak tanımlamaya yardımcı olan küçük simgelerdir. Bazılarını elde etmek kolaydır, bazıları ise ekstra kriterlere sahiptir veya artık mevcut değildir. Profiller için rozet sayısı sınırlı değildir, bu da hiyerarşik bir düzende bir düzine alabileceğiniz anlamına gelir.

Tüm Discord Rozetleri Nasıl Alınır?

New_Server_Member_Badge
Yeni Sunucu Üyesi Rozeti

Yeni Sunucu Üyesi Rozeti

Bir sunucuya yeni katılan tüm kullanıcılar otomatik olarak bu rozeti alır. Bir rol simgesi gibi görünür ve “Burada yeniyim, merhaba deyin!” şeklinde bir ibare çıktığında alırsınız.

Ancak bu rozeti belirli bir süre sonra kaybolur.

Nitro_Badge
Nitro Rozeti

Nitro Rozeti

Bu rozet, Discord Nitro aboneliği olan kullanıcıları gösterir. En popüler Nitro’nun yanı sıra artık satın alınamayan ancak daha önce abone olan kullanıcılar için geçerli olan düşük bütçeli Nitro Basic ve Nitro Classic dahil olmak üzere herhangi bir Nitro planıyla profilde görünecektir.

Bu rozeti almak için ilgili Nitro aboneliğini seçin ve kaydolun! Şu anda iki plan var. Bunlardan biri aylık olarak 9,99 ABD doları iken, diğeri ise 99,99 ABD doları olarak yıllık verilmektedir. Bunun nedeni ise daha önce TL olarak verilen aboneliğin yeniden dolara geçmiş olmasıdır.

İlginizi Çekebilir  Mutlaka Kullanmanız Gereken, Yazıyı Görsele Dönüştüren Yapay Zeka Uygulamaları

Kazandığınız rozete ek olarak Discord Nitro aboneliğiniz ile daha büyük dosya paylaşımı, HD yayın, yeni emoji ve çıkartmalar, özel video arka planları ve diğer hoş ayrıcalıklar gibi bazı avantajların kilidini açarsınız.

Abonelik tarihini öğrenmek için imlecinizi rozetin üzerine getirin ve üyelik bittiğinde rozetin kaldırılacağını unutmayın.

Server_Booster_Badge
Sunucu Takviye Rozeti

Sunucu Takviye Rozeti

Bu rozet, sevdiğiniz veya istediğiniz herhangi bir sunucuya takviye yaptığınızda elde edersiniz.

Diğerlerinin sunucuları ne kadar süreyle güçlendirdiğini rozetin üzerine getirerek veya amblemin görünümüne bakarak kolayca öğrenebilirsiniz, çünkü Booster tutarlı güçlendirme için minnettarlıkla gelişir ve görünüm değiştirir! Ve tam tersi, eğer sunucuları hızlandırmayı bırakırsanız, rozet önceki haline geri döner.

Crown Badge

Sahiplik Rozeti (Crown Badge)

Sunucu sahibi rozeti, yeni bir sunucu oluşturduğunuzda otomatik olarak elde edeceğiniz başka bir rozettir. Başkalarının herhangi bir yardıma ihtiyaçları olursa patronun kim olduğunu anlamasına yardımcı olmak için yalnızca sunucunun üyelik listesinde gösterilir. Ancak taç, yalnızca sunucu sahibi işlevi kapatmazsa görünür. Sahipler taç simgesinin görünmesini istemezlerse bu özelliği kapatabilirler.

HypeSquad Rozeti

HypeSquad, Discord‘u farklı etkinliklerde temsil eden bir tanıtım programıdır. HypeSquad Evlerinden birine katılma süreci hoş bir şekilde kolaydır. İşiniz bittiğinde, güzel, parlak bir rozet ve yalnızca HypeSquad’a özel bir haber bülteni ile sevilen bir HypeSquad üyesi olacaksınız!

Bu tür bir rozeti almak için, Kullanıcı Ayarları menüsündeki HypeSquad 5 soruluk testini tamamlamanız gerekir, ardından yanıtlarınıza ve sonuç olarak sınıflandırıldığınız eve bağlı olarak üç rozetten birini alırsınız.

HypeSquad_House_of_Balance
HypeSquad House of Balance Rozeti

HypeSquad House of Balance Rozeti

Green House: uzlaşma ve cevapları paylaşma

HypeSquad_House_of_Bravery
HypeSquad House of Bravery Rozeti

HypeSquad House of Bravery Rozeti

Purple House: kendinden emin, iyimser ve cesur cevaplar

HypeSquad_House_of_Brilliance
HypeSquad House of Brilliance Rozeti

HypeSquad House of Brilliance Rozeti

Orange House: sabırlı, kendini iyileştiren cevaplar

Nadir Rozetler

HypeSquad_Events_Badge
HypeSquad Events Rozeti

HypeSquad Events Rozeti

Discord, zaman zaman tüm dünyada etkinlikler düzenler ve bu tür bir rozet, bunlardan herhangi birine katılarak kazanılabilir. Ne yazık ki, Discord artık eskisi kadar çok etkinlik düzenlemediğinden, Hypesquad Events rozeti son zamanlarda alışılmadık hale geldi, bu yüzden elde edilmesi oldukça zor.

İlginizi Çekebilir  Apple Watch Güncellemesi
Bug_Hunter_Badge
Bug Hunter Rozeti

Bug Hunter Rozeti

Discord, sadık böcek avcılarına aşağıdaki rozetlerden birini sağlar:

 • Green: ortak Bug Hunter rozeti
 • Golden: Birden fazla bulgu ve gelişmiş böcek avı için Bug Hunter rozeti

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu rozeti kazanmak ve Discord uygulamasının bir kullanıcının deneyimini azaltmasını önlemek için Discord Test Kullanıcıları programının ayrılmaz bir parçası olmalısınız. Bu nedenle, bir hatayı bildirirseniz, bu tür bir rozet almaya hak kazanırsınız. Bug Hunter’ın elde etmesini sağlamak için Discord Test Kullanıcıları Davet Sayfasını açın ve Daveti kabul et’e tıklayın. Hata testi yapanlar ve bildirenler hakkında tüm gereksinimler ve sık sorulan sorularla birlikte Discord Testers Sunucusuna yönlendirileceksiniz!

Aktif Geliştirici Rozeti
Aktif Geliştirici Rozeti

Aktif Geliştirici Rozeti

Bu rozet, Discord’un geliştirici topluluğundaki sıkı çalışmanızı takdir ettiğini gösterir! En az bir etkin uygulaması olan tüm geliştiriciler veya ekipler tarafından kullanılabilir. Yarattığınız uygulamanın doğrulanması gerekmese de son 30 gün içinde en az bir uygulama komutu almış olmalıdır.

Discord aktif geliştirici rozetini almak için hazırladığımız detaylı rehberimize bakabilirsiniz.

Discord Partner Rozeti
Discord Partner Rozeti

Discord Partner Rozeti

Bir sunucu Discord ile resmi olarak ortak olduğunda, Ortak Sunucu Sahibi Rozeti de dahil olmak üzere etkileyici bir avantaj listesi alır. Discord, filizlenen toplulukların sahiplerini ve gerçekten de güvenilir içerik oluşturucuları birbirinden ayırır. Ücretsiz Nitro, sunucuyu 3. seviyeye yükseltme, Discord Destek ile öncelikli iletişim, benzersiz URL’ler, diğer kullanıcılara sunulmadan önce özel özellikler ve daha fazlasını sunar. Bu nedenle rozet, ortak olmanın en havalı kısmı bile değil! Ancak, kazanılması en nadir rozetlerden biridir ve daha fazla kabul görme eğiliminde olan belirli topluluklar vardır:

 • 8000+ takipçili subreddit’ler
 • Influencer’lar (Twitter, Instagram vb.)
 • Yayıncılar (Twitch, YouTube vb.)
 • İçerik Üreticileri
 • Geniş Topluluklar
 • Geçerli bir EIN’ye sahip kar amacı gütmeyen kuruluşlar

Bu rozeti almak için buradan uygun olup olmadığınızı kontrol edin, Sunucu Ayarlarını açın, sol alt taraftaki İş Ortağı Programı seçeneğini belirleyin, aşağı kaydırın ve İş Ortağı için Başvur düğmesini bulun. Ardından, üzerine tıklayın, başvuru formunu doldurun ve Discord’un bir karara varması için 30 güne kadar bekleyin!

İlginizi Çekebilir  Windows 10'da Siyah Ekran Sorunları Nasıl Giderilir?
Discord Personeli Rozeti
Discord Personeli Rozeti

Discord Personel Rozeti

Bu biraz garip olabilir, ancak Personel Rozetinin tüm Discord personeline verildiğini açıklığa kavuşturmak gereksiz değildir. Personel üyelerini normal kullanıcılardan ayırmaya yardımcı olur. Discord Ekibi rozetine sahip birini görürseniz, zamanlarının çoğunu Discord deneyiminizi nasıl geliştireceğinizi planlayarak geçirdiklerini bilin! Personel rozetini almanın herhangi bir avantajı veya ekstrası yoktur. İşinizden ayrıldıktan sonra rozetinizi kaybedeceğinizi söylemeye gerek yok.

Artık Alınamayan Rozetler

Aşağıdaki rozetler, çeşitli sebeplerden dolayı artık alınamamaktadır.

 • Moderatör Programları Mezunları (fka Sertifikalı Moderatör) Rozeti: Bu rozet, Discord Moderatör Sınavında uzmanlık gösteren ve Discord’un Sertifikalı Moderatör sunucusunda en az üç aydır aktif olan kişiler tarafından alınabilir. Ne yazık ki, Discord Moderatör Sınavının askıya alınması nedeniyle bu rozet şu anda kullanılamıyor, ancak geri dönüşünü dört gözle bekleyelim!
 • Erken Destekçi Rozeti: Uzun zaman önce Discord Nitro’nun yalnızca bir ve yalnızca 5 dolarlık bir sürümü vardı. 10 Dolarlık Nitro piyasaya sürüldüğünde Discord, bir takdir göstergesi olarak ilk günlerde Nitro üyeliği olan herkese Erken Destekçi rozeti verdi. 10 Ekim 2018’den önce Nitro’ya abone olan tüm kullanıcılar bu rozeti aldı ve bitiş tarihinden önce Nitro’ya sahip olmadıkça bu rozeti almanın bir yolu yok. Ancak, olumlu düşünerek, artık birisinin profilinde onunla tanıştığınızda bunun ne anlama geldiğini anlayacaksınız!
 • Erken Doğrulanmış Bot Geliştirici Rozeti: Discord, 2020’nin son aylarında bu rozeti vermeyi durdurdu, ancak daha önce edinenlerin profillerinde hala görülebiliyor. Discord deneyimini iyileştirebilecek yeni bir bot, yani eklentiyi doğrulayan kullanıcılara verildi. Ancak, rozeti almak için botunuz 75 veya daha fazla sunucuya kurulana kadar beklemeniz gerekiyordu, bu yüzden devam ettirmeden önce bile, o elitlerden biriydi. Botunuzun doğrulanmış bir simgeye sahip olması, daha büyük bir kullanıcı kitlesine yol açan, yine de bir güven faktörüdür.
 • Supports Commands Rozeti: Bu rozet, yalnızca bir veya daha fazla eğik çizgi komutu yürütebilen botlar tarafından alınabilir. Sonuç olarak, lonca komutları olmadığında, kullanıcıların kafasını karıştıracağı için rozet görüntülenmez.

“Tüm Discord Rozetleri (Nasıl Alınır?)” üzerine bir yorum

Yorum yapın