V Rising Rehber: Whetstone Nasıl Elde Edilir?

V Rising, oyunculara çeşitli şekillerde meydan okur. Oyunun mekaniğini basitçe öğrenmekten tam işlevli bir kale kurmaya kadar, oyuncuların Vardoran dünyasında bir sürü işi var. Neyse ki, V Rising’deki hedeflerinizin çoğu birbiriyle örtüşüyor. Oyun, misyon sistemini bu şekilde hareket edecek şekilde tasarladı ve oyuncuların bir hedefe ulaşmak için bir başka göreve başlamasına izin veriyor. En iyi örneklerden biri, oyuncuların bir başlangıç ​​üssü oluşturmasına ve ardından onu farklı öğelerle yükseltmesine izin vermektir.

Bu içerikte, bir üs inşa ederken çatı yapmak için gerekli olan Whetstone’un nasıl elde edileceğini anlatacağız.

v rising whetstone
v rising whetstone

Whetstone V Rising’de başka amaçlara hizmet ederken, esas olarak başlangıç ​​üssünüz ve nihai kaleniz için çatı levhaları yapmak için ihtiyacınız olacak. Oyunun başlarında, bir Whetstone elde etmenin tek yolu onu dünyada bulmaktır. Daha sonra kendi Whetstone’unuzu yapabileceksiniz, ancak bu, diğer birkaç görev tamamlanana kadar mümkün değil. Şimdilik, hangi alanların Whetstone üretebileceğine odaklanmak istiyorsunuz.

Aşağıdaki kılavuzumuzda, Whetstone’u elde etmek için en iyi yerleri ve nihayetinde nasıl kendinizin yapabileceğini anlatıyoruz.

V Rising’de Whetstone Nasıl ve Nerede Bulunur?

Whetstone bulabileceğiniz en kolay ve belki de en iyi yer Bandit Stronghold’lardır. Bunlar, haritada sarı dairelerle işaretlenmiş ilgi çekici noktalardır. Tabii ki her sarı alan bir Bandit Stronghold olmayacak ama Farbane Woods başlangıç ​​bölgesinde bir çift Bandit Stronghold var. Bandit Stronghold ve diğer Haydut kamplarına rastlamak için birkaç yüz metre kuzeye gitmeniz gerekecek. Bunu yaptıktan sonra, yağmalamak için orada bulunan haydutları öldürebilirsiniz. Bu haydutların kendileri bile Whetstone düşürebilir, bu yüzden mümkün olduğunca çoğunu öldürdüğünüzden emin olun.

İlginizi Çekebilir  Valheim Haldor Nerede Bulunur? Haldor'dan Neler Alınabilir?

Aşağıdaki görselde Whetstone konumlarını görebilirsiniz.

v rising whetstone lokasyonları
v rising whetstone lokasyonları

Konumun kendisinde, yere ve kalenin veya kampın diğer kısımlarına dağılmış birkaç yağmalanabilir eşya olacak. Bazı konumlar az ya da çok kaynağı tutabilse de, genellikle alınabilecek birkaç Whetstone olacaktır. Ek olarak, paper, copper ore ve daha fazlası gibi kaynakları da bulabilirsiniz. Whetstone’larla dolu bir envanterle, üssünüze geri dönebilir ve çatınızın inşaatına başlayabilirsiniz. Ancak, çatı levhalarının tarifine erişmenizi sağlayan ön koşul görevlerini tamamlamış olmalısınız.

V Rising’de Whetstone Nasıl Üretilir?

V Rising’de bir süre sonra, kendi Whetstone yapma yeteneği kazanacaksınız. Whetstone blueprint’i, boss Grayson the Armorer’dan düşmektedir. Blood Altar menünüzü açar ve aşağı kaydırırsanız, bu boss’u kesmek için 27. seviye olmanız gerektiğini göreceksiniz. Bu, belirli Gear Score’a ulaşana kadar boss’u yenemeyeceğiniz anlamına gelir.

27. seviyedeyseniz, Grayson the Armorer’ı bulmak için Farbane Woods’daki Bandit Armory’ye gidebilirsiniz. Boss’u yendikten sonra, Whetstone, heykeller (statue) ve atölye zeminleri (workshop floor) yapma yeteneğinin yanı sıra Crimson Aegis gücünün kilidini açacaksınız. Bir Whetstone yapmak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız var:

  • 1x Copper Ingot
  • 12x Stone Dust

Bu malzemeleri oyunun bu aşamasında elde etmek çok zor olmamalı. Bu malzemelerle Whetstone yapmak için base’inizin içindeki Furnace ile ​​etkileşime girebilirsiniz. Her iki malzemeyi de Furnace’a aktarın ve Whetstone yapmaya başlayın. Daha fazla Whetstone ile kalenizi daha fazla geliştirmeye başlayabilirsiniz. Bu, esas olarak, base’inizin ahşap tabanını stone brick’ler ile taş’a çevirmeniz ile gerçekleşir.

Diğer V Rising rehberlerimizi de okuyabilirsiniz.

Bu harika RPG oyunu için hazırlamış olduğumuz detaylı rehberimize de göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Diablo Immortal Tomb of Fahir Dungeon Rehberi

Yorum yapın