V Rising’de Balık Nasıl Tutulur?

Bu içeriğimizde, V Rising’de Fishing Rod tarifinin nasıl alınacağını, balık tutma noktalarını nerelerde bulunduğunu ve Twilight Snapper’ın nasıl elde edileceği dahil olmak üzere balık tutmakla ilgili bilmeniz gereken her şeyi kapsayacaktır.

V Rising’de Balık Tutmak İçin Nelere İhtiyaç Var?

Vardoran’ın dört bir yanına dağılmış birkaç balık tutma noktası var, ancak yerleşip balık tutmadan önce Rufus the Foreman‘i öldürmek, bir Woodworking Bench oluşturma ve son olarak bir Fishing Pole üretmek gibi birkaç adımı izlemeniz gerekiyor.

v rising fishing rehberi
V Rising’de Balık Tutmak İçin Nelere İhtiyaç Var

Rufus the Foreman Nasıl Bulunur?

Kalenizi oluşturduktan ve teçhizatınızı teçhizat seviyeniz en az 15 olana kadar biraz yükselttikten sonra, B tuşuna basarak inşa menünüzü açın ve “temel bilgiler sekmesinin (Fundamentals Tab)” en sağında bulunan Blood Altar’ı bulmanız gerekiyor. Burada 180 Stone ve 10 Blood Essence’e ihtiyacınız olacak.

Not: Düşmanları öldürdükten sonra Blood Essence otomatik olarak envanterinize eklenecektir.

Gerekli malzemeleri aldıktan sonra, Blood Altar’ı kalenize yerleştirin ve onunla etkileşime geçin, ardından aşağı inin ve Rufus the Foreman’ı bulup onu track’leyin. Sizi Rufus’un bulunduğu Farbane Woods’ta bir Bandit Logging Camp’ına götürecek olan kan izini takip edin. Burada birden fazla bandit grubu sizi bekliyor olacak, bu yüzden savaşın ortasında gizlice arkanıza girmelerini önlemek için Rufus’a girmeden önce onları temizlediğinizden emin olun. Onu yendikten sonra aşağıdaki öğelere sahip olacaksınız:

  • Blood Rage
  • Woodworking Bench
  • Fishing Pole
  • Hunter’s Crossbow
  • Painting Frame
  • Sculptured Wood
İlginizi Çekebilir  Diablo 4 Secret of the Spring Görevi Nasıl Yapılır? - 2023
v rising fishing pole
v rising fishing pole

V Rising’de Fishing Pole Nasıl Üretilir?

Şimdi kendinize bir olta yani Fishing Pole yaratmanın zamanı geldi! Bunu yapmak için 6 plank, 3 copper ingot ve 3 coarse thread’e ihtiyacınız olacak. Copper ingot’lara ulaşmak için 480 Stone ve 60 Copper Ore’a mal olan bir Furnace inşa etmeniz gerekecek. Copper Ore’lar dünyanın her yerine dağılmış halde bulunabilir, ancak bunların büyük kümelerini öncelikle Farbane’deki The Bandit Copper Mine’da bulabilirsiniz. Ancak, en az seviye 6 olan bir silaha ihtiyacınız olacak.

Furnace inşa edildikten sonra 1 Copper Ingot oluşturmak için en az 20 Copper Ore’a ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Son olarak, Bandit kamplarında, Bandit Logging kamplarında ve Bandit Trapper kamplarında varilleri ve sandıkları yok ederek 3 adet Coarse Threat elde etmeniz gerekecek. Tüm malzemeleri aldıktan sonra Workshop’ınıza dönün ve Fishing Pole’unuzu yapın.

v rising balık tutma noktaları
v rising balık tutma noktaları

V Rising Balık Tutma Noktaları

V Rising’de balık tutmak, diğer oyunlara göre biraz farklı çalışıyor, herhangi bir suda balık tutmaya başlayamazsınız, çünkü yalnızca kabarcıklı noktalara sahip göllerde veya nehirlerde balık tutabilirsiniz. Ancak, bu alışılmadık bir durum olabilir, bu nedenle Oltanızı her zaman yanınızda bulundurun, balık tutma noktalarına geldiğiniz zaman balık tutma fırsatını yakalayabilirsiniz!

V Rising’de Balık Nasıl Tutulur?

Kabarcıklı bir yer bulduğunuzda, Oltayı hotbar’ınıza yerleştirin, ardından farenizi baloncukların üzerine getirin ve balık tutmaya başlamak için mouse’unuzun sol click tuşuna basın. Balığı almak için tekrar basmadan önce burada baloncuklar parlamaya başlayana kadar beklemeniz gerekecek. Kabarcıkları net bir şekilde görmek için yukarı kaydırarak yakınlaştırmak isteyebilirsiniz, böylece kazara parlamayı kaçırmazsınız.

v rising twilight snapper
v rising twilight snapper

V Rising’deki En Önemli Balık Türü: Twilight Snapper

V Rising’de yakalanabilecek çeşitli balıklar var ama dikkat etmeniz gereken en önemli balık türü Twilight Snapper’dır, çünkü Rat Form’a erişmenizi sağlayacak Putrid Rat’ı çağırmanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir  Minecraft'ta Büyü Masası Nasıl Yapılır ve Kullanılır?

Ne yazık ki, Twilight Snapper’ın düşmesi biraz zaman alabilir. Twilight Snapper, Dawnthorn Armor Set zırh setini yapmak için en önemli materyaldir. Bu nedenle sabırlı olmanız gerekir.

Ayrıca V Rising için hazırlamış olduğumuz detaylı rehberimize de göz atabilir ve daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yorum yapın