Hogwarts Legacy’de Görünüm Nasıl Değiştirilir?

Bir karakter yaratmak ve daha sonra görünümlerini ve stillerini ayarlayamamaktan daha kötü bir şey yoktur. Neyse ki, Hogwarts Legacy’de, yeni saç stilleri ve saç renkleri ile karakterinizin sadece görünüşünü değil, aynı zamanda ten renginizi, göz renginizi ve çok daha fazlasını değiştirmenize olanak tanınır. Yani, bir şeyleri renklendirmek veya sadece tarzınızı değiştirmek istiyorsanız, Hogwarts Legacy’de karakterinizin görünümünü nasıl ve ne zaman değiştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İlginizi çekebilir: Hogwarts Legacy: Arithmancy Bulmaca Kapıları Nasıl Açılır?

Karakter Görünümünüzü Nasıl Değiştirirsiniz?

Hogwarts Legacy’deki görünüşünüzü değiştirmek için, Hogsmeade’in kuzeybatı köşesinde bulunan Madam Snelling’s Tress Emporium’ gitmeniz gerekir.

Hogwarts Legacy - Madam Snelling Tress Emporium Konumu
Hogwarts Legacy – Madam Snelling Tress Emporium Konumu

Kuaför salonuna girerken Calliope Snelling ile konuşun ve hizmetlerini görmek isteyin. Burada, başlangıçta karakterinizi oluşturmak için kullandığınız karakter yaratma sistemine benzer bir menü ile karşılaşacaksınız.

Hogwarts Legacy - Karakter Görünümü Değiştirme -2
Hogwarts Legacy – Karakter Görünümü Değiştirme -2

Yüz şeklinizi değiştiremiyor olsanız da aşağıdaki özellikleri değiştirebilirsiniz.

  • Saç rengi
  • Saç modeli
  • Ten
  • Çiller ve Benler
  • Yaralar ve İşaretler
  • Göz rengi
  • Kaş Rengi
  • Kaş Şekli

Değişikliklerinizi yaptıktan sonra onayladığınızda 20 Galleon’a bu değişiklikleri uygulamış olacaksınız.

Hogwarts Legacy’de Transmog İşlemi Nasıl Yapılır?

Hogwarts Legacy’de, boyunluk, pelerin, cüppe, kıyafet ve hatta yüz giyim gibi birçok teçhizatı giyebiliyor ve bunların görünümlerini ve renklerini değiştirebilirsiniz. Üzerinizde başka bir kıyafet var ancak bu kıyafetin görünümünü sevmiyorsanız ve yerine başka bir kıyafet gitmeyi tercih etmiyorsanız, kullanmak istediğiniz görünümü mevcut ile değiştirmenize olanak sağlayan Transmog sistemi bulunuyor.

Hogwarts Legacy Transmog Nasıl Yapılır?
Hogwarts Legacy Transmog Nasıl Yapılır?

Teçhizat görünümünüzü değiştirmek için önce bir eşyayı donatmanız gerekecek. Kuşandıktan sonra, öğe yuvasının üzerine gelin ve “Görünümü Değiştir” seçeneğini seçin. Bu, sahip olduğunuz donanım parçalarına farklı bir görsel atamanıza olanak tanıyan Görünüm Menüsünü getirecektir.

İlginizi Çekebilir  Valorant Hata Kodu 1067 Windows 11 Çözümü
Hogwarts Legacy Transmog Nasıl Yapılır?
Hogwarts Legacy Transmog Nasıl Yapılır?

Bu menüde iki farklı bölüm bulacaksınız: Koleksiyonlar ve Diğer. Koleksiyonlar, meydan okumaları tamamladığınızda kilidini açtığınız benzersiz görünümlerdir ve Görünümü Değiştir menüsünün Görünümler bölümünde görünür – zorlukların ve görevlerin tamamlanmasıyla kilidini açabileceğiniz toplam 88 görünüm vardır.

Not: Transmoglar tamamen kozmetiktir ve karakterinizin teçhizat istatistiklerini etkilemez.

Eşyalarınızın görünümünü değiştirdikten sonra, Teçhizat menüsüne geri dönün ve eşya yuvasının üzerinde bir göz sembolünün göründüğünü fark edeceksiniz, bu bir transmogun o anda aktif olduğunu gösterir. Bununla birlikte, her eşya değiştirdiğinizde transmog’u geçersiz kılmayı da ayarlamanız gerekeceğini unutmayın.

Yorum yapın