Skyrim Together Reborn Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Skyrim’in merakla beklenen çok oyunculu modu olan Skyrim Together Reborn nihayet piyasaya sürüldü. Bu modun kodu sıfırdan yeniden yazılmış “Skyrim Together Reborn” olarak adlandırılıyor. Bu modla, siz ve birkaç arkadaşınız birlikte Skyrim’in İskandinav topraklarında macera yaşayabilirsiniz. Büyük ejderha Alduin’i devirmek için birlikte çalışmak, gruplara katılmak ve görevleri birlikte tamamlamak veya sadece Skyrim’in çeşitli bölgelerini ve kalelerini bir ekip olarak keşfetmek istiyorsanız, bu devrim niteliğindeki modu indirebilir ve oynayabilirsiniz. Peki Skyrim Together Reborn modu nasıl indirilir ve kurulur?

Mod ayrıca çıkış yaptığı tarihten itibaren şimdiye kadar 60.000’den fazla indirildi.

Modun kullanımının karmaşık olmasından endişe ediyorsanız, endişelenmeyin. Skyrim Together Reborn’u kurmak ve oynamak her zamankinden daha kolay ve basittir ve bu kılavuzda size bilmeniz gereken her şeyi göstereceğiz. Bu, modun gereksinimlerini ve bunların nasıl kurulacağını, modun kendisinin nasıl indirileceğini ve kurulacağını, bir sunucunun nasıl oluşturulacağını ve her şey çalışır duruma geldiğinde nasıl oynanacağını içerir.

Skyrim Together Reborn Nasıl İndirilir ve Kurulur
Skyrim Together Reborn Nasıl İndirilir ve Kurulur

Skyrim Together Reborn’u Kurmak İçin Gerekli Olanlar

Skyrim Together’ı indirmeden, kurmadan ve oynamadan önce, modun düzgün çalışması için (ayrıca kurulumun olabildiğince kolay olması için) ihtiyaç duyacağınız birkaç şey vardır. İlk olarak, Steam’de Skyrim Special Edition veya Skyrim Anniversary Edition‘ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olmanız gerekir, çünkü bunlar modun birlikte çalıştığı tek Skyrim sürümleridir. Şu anda yüklü olan Skyrim Special Edition sürümünüzün uyumlu olup olmadığını aşağıdaki adımları izleyerek kontrol edebilirsiniz (tüm Anniversary Edition sürümleri çalışacaktır).

İlginizi Çekebilir  Minecraft'ta Büyü Masası Nasıl Yapılır ve Kullanılır?

Skyrim Sürümünü Kontrol Etme

 1. Steam Kitaplığınızda The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition’a gidin .
 2. Oyunun adına sağ tıklayın.
 3. Açılan menüde Yönet’i seçin.
 4. Yerel dosyalara gözat’ı seçin.
 5. Görüntülenen Dosya Gezgini penceresinde , SkyrimSE.exe dosyasına sağ tıklayın.
 6. Açılan menüde Özellikler’i seçin.
 7. Açılan pencerede Ayrıntılar sekmesini seçin.
 8. Açıklamada, Ürün sürümü satırında 1.6.x sürüm numarasını arayın.

Sürüm numaranız 1.6.x ise Skyrim Special Edition kurulumunuz Skyrim Together Reborn ile uyumludur. 1.5.x’in bir varyasyonuysa, oyununuzu güncellemeniz gerekir. Bunu yapmanın en kolay yolu aşağıdakileri yapmaktır:

 1. Steam kitaplığınızda The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition’a gidin.
 2. Oyunun başlığına sağ tıklayın.
 3. Açılan menüde Özellikler… ‘i seçin.
 4. Açılan Steam penceresinde Güncellemeler sekmesini seçin.
 5. ” Bu oyunu her zaman güncel tut” seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.
 6. Yerel Dosyalar sekmesini seçin.
 7. Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula… seçeneğini seçin.
 8. Doğrulama işleminin tamamlanmasına izin verin, ardından Steam eksik dosyaları indireceğini söylediğinde Tamam’ı seçin.
Skyrim Together Reborn Nasıl İndirilir ve Kurulur
Skyrim Together Reborn Nasıl İndirilir ve Kurulur

Sırada, Skyrim Together Reborn dahil olmak üzere çoğu Skyrim modunun barındırıldığı Nexus Mods web sitesinde bir hesaba ihtiyacınız olacak. Bunun için önce bir üyelik oluşturun veya varsa üyelik girişinizi gerçekleştirin.

Teknik olarak buna ihtiyacınız olmasa da, bir mod yöneticisi indirip kurmanızı da şiddetle tavsiye ederiz. Dosyaları 7-Zip gibi bir programla açıp, ardından onları Skyrim oyun klasörünüze sürükleyip bırakarak modları manuel olarak yükleme işlemiyle karşılaştırıldığında, bir mod yöneticisi kullanarak işlemi inanılmaz derecede kolay ve kullanıcı dostu hale getirir. Seçtiğimiz mod yöneticimiz, öğrenmesi kolay temiz ve basit bir arayüze sahip olduğu ve ayrıca gelecekte Skyrim’i daha yoğun bir şekilde modifiye etmeye karar verirseniz kullanabileceğiniz çeşitli gelişmiş işlevler sunar. Nexusmod sitesinden mod programı olan Vortex’i indirmelisiniz.

İlginizi Çekebilir  Valorant Hata Kodu 57 Nedir ve Nasıl Düzeltilir?
Skyrim Together Reborn Nasıl İndirilir ve Kurulur
Skyrim Together Reborn Nasıl İndirilir ve Kurulur

Son olarak, Skyrim Together Reborn’un gerektirdiğini kurmanız gereken bir mod var. Address Library for SKSE Plugins. Nasıl indireceğiniz ve kuracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Vortex uygulamasını açın.
 2. Address Library for SKSE Plugins mod sayfasının Files tab sekmesine gidin.
 3. Mod Manager Download tuşunun altında bulunan “All in One (Anniversary Edition)” butonuna basın.
 4. Vortex’te Yükle’yi seçin.
 5. Eğer onay isterseniz “Enable” bölümüne basın.

Skyrim Together Reborn’u indirmek ve yüklemek, tıpkı SKSE Eklentileri için Adres Kitaplığı’nı yüklemek gibi çalışır, ancak izlemeniz gereken bazı ekstra adımlar vardır. Yapmanız gerekenler:

 1. Steam Kitaplığınızda The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition’a gidin.
 2. Oyunun başlığına sağ tıklayın.
 3. Açılan menüde Yönet’i seçin.
 4. Yerel dosyalara gözat’ı seçin.
 5. Görüntülenen Dosya Gezgini penceresinde Veri klasörünü açın.
 6. SkyrimTogetherReborn klasörünü açın.
 7. SkyrimTogether.exe dosyasını seçin.
 8. Açılan pencerede, Skyrim kurulum klasörünüzden SkyrimSE.exe dosyanızı seçin (bu, SkyrimTogether.exe’nin normal Skyrim yürütülebilir dosyasına bağlanmasını sağlar).
 9. Mod ile Skyrim’i başlatmak için SkyrimTogether.exe dosyasını tekrar seçin.

Şu andan itibaren, Skyrim Together’ı ne zaman oynamak isterseniz SkyrimTogether.exe dosyasını kullanmanız gerekecek. Yürütülebilir dosyayı sağ tıklayıp “Daha fazla seçenek göster”i seçerek ve ardından seçenekler listesinden “Kısayol oluştur”u seçerek masaüstünüze bir kısayol oluşturmanızı öneririz.

Siz ve arkadaşlarınız modu yükledikten sonra, birinizin herkesin oynayabileceği bir sunucu oluşturmanız gerekecek. Skyrim Together, başlangıçta bilgisayarınızı ve bağlantı noktası yönlendirmeyi kullanarak bir sunucu barındırmanızı gerektiriyordu, ancak şimdi, ücretsiz bir Skyrim Together Reborn sunucusunu sorunsuz bir şekilde kurmanıza olanak tanıyan PlayTogether adlı özel bir üçüncü taraf hizmeti geliştirilmiştir.

Skyrim Together Reborn - Playtogether
playtogether.gg’yi kullanmak, çalışan bir sunucuyu saniyeler içinde çalışır duruma getirmenin en iyi yoludur.

Kullanmak için PlayTogether ana sayfasına gidin ve sunucunuz için istediğiniz seçenekleri seçin. Bunlar, sunucunun bölgesini, şifresini ve zorluk ayarlarını, ayrıca PvP için bir geçişi ve oyuncuların taşınan altınlarının bir yüzdesini öldüklerinde kaybetmelerine neden olan bir seçeneği içerir. Ardından, Örneği Başlat düğmesini seçin. Daha sonra, sunucunuzun IP adresi ve şifresi görüntülenecektir ve daha sonra Skyrim Together Reborn oynarken sunucuya bağlanmak için kullanabilirsiniz (aşağıdaki bölüm bunun nasıl yapılacağını anlatır). Sunucuya kimse bağlı değilse ve aktif olarak oynuyorsa, sunucunun 10 dakika sonra otomatik olarak kapanacağını unutmayın.

İlginizi Çekebilir  Valorant Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır? - 2023

PlayTogether hizmetinin kullanılamadığı durumlarda, bir sunucuyu kendiniz de barındırabilirsiniz. Bunu yapmanın en kolay yolu, ücretsiz olarak Hamachi kullanmaktır.

İşte tüm yapmanız gerekenler bunlardır.

Skyrim Together Reborn’da Bir Sunucuya Nasıl Katılırım?

Skyrim Together Reborn’u başlatın, karakterinizi yaratın, oyunun ilk bölümü olan Helgenden kaçana kadar oynayın, ardından sağ Kontrol tuşuna basın. Burada Bağlan’a basmanız, sunucu IP’nizi ve parolanızı girmeniz ve ardından tekrar Bağlan’a basmanız gerekir. Arkadaşlarınız artık sunucunuza katılabilecektir.

Skyrim Together Reborn’da Farklı Mod’lar Kullanabilir miyim?

Şu an için bu mod ile birlikte başka modların sorunsuz olarak çalışmadığı söylenmektedir. Mod’ların birbiri ile çakışması nedeniyle Skyrim Together Reborn’un script’lerine zarar verdiği ve bu nedenle oyun deneyimlerini kötü etkilediği söylenmektedir. Bu nedenle ekstra farklı modlar çalıştırmamanızı öneriyoruz.

Yorum yapın